Güvenli Ödeme GET

1 Audiophile.Org Güvenli Elektronik Ticaret (GET) Nedir

Audiophile GET Güvenli e-Ticaret sistemi, internet üzerinden yapılacak satışlarda alıcı ve satıcının birbirine uzak mesafelerde olması ve yüz yüze gelme imkanlarının olmaması durumunda hem alıcı hem de satıcıyı korumak amacı ile geliştirilmiş bir E-Güvenlik Sistemidir.

Audiophile GET, aynı zamanda satıcının ikinci el ürününü kredi kartı ile peşin veya vadeli satabilmesini de sağlayan bir sistemdir. Audiophile üyeleri, üyelik bilgilerini güncelleyerek her türlü müzik seti, müzik sistemi ve müzik enstrümanlarını sanki yeniymiş gibi kredi kartına 12 ye kadar taksit ile amatörce satabilirler. Örneğin evinizdeki kullanılmış piyanoyu İzmir'de yaşayan bir üniversite öğrencisine kredi kartına taksit ile satabilirsiniz.

2 Audiophile.Org Güvenli Elektronik Ticaret (GET) Kimlerin İşine Yarar

Bir sistem bileşeni almak isteyen kişinin elinde her zaman nakit parası olmayabiliyor. Pek çok ürün taksit yapıldığında satılabiliyor. Küçük ürünleri satın almak istediğimizde satıcının adresine gitmek pratik değil. Şehir dışı alışverişleri ise her iki taraf için de güvenilir değil. Ürün ücretini gönderen alıcı satıcının ürünü göndereceğinden emin olamıyor. Ödeme almadan ürünü kargolayan satıcı ise alıcının bir bahane bularak ödemeyi durdurmayacağından emin olamıyor.

Bu durumlarda en iyi seçenek araya güvenilir bir firma sokarak her iki tarafın da haklarının korunmasının sağlanmasıdır. Elindeki müzik sistemi bileşenlerini alıcıyı görmeden güven içinde satmak isteyenler, kargoyu gönderdiğinde parasının geleceğinden emin olmak isteyenler, kredi kartına taksit yaparak satış şansını arttırmak isteyenler, ödemeyi aldığı zaman ürünü alıcıya göndereceğinin garantisini vermek isteyenler bu sistemi rahatlıkla kullanabilir.

Ürünü satıcıdan elden direkt almak isteyen ancak ödemesini kredi kartına taksit ile yapmak isteyen alıcılar da bu hizmette yararlanabilirler.

Elindeki ikinci el ürünü web üzerinden kullanıcılara kredi kartı ile satmak isteyen firmalar, bu ürünleri yurt dışındaki alıcılara satmak isteyen kişi ve kuruluşları için de Audiophile Güvenli Ödeme GittiBu sayısız fırsatlar sunar.

3 Audiophile.Org Güvenli Elektronik Ticaret (GET) Nasıl Çalışır

Öncelikle kişinin TC kimlik no, adres, banka bilgileri türündeki yasal olarak mecburi olan bilgilerini tamamlaması gerekmektedir. Herhangi bir ilan verir gibi, ancak Audiophile Güvenli Ödeme seçeneğini ve istediği taksit sayısını seçerek ürününü satılığa çıkartır.

Ürün artık Güvenli Ödeme ve Kredi Kartına taksit seçenekleri ile sergilenir. Alıcı ürünü almak istediğinde satın al butonunu tıklar ve kredi kartını girerek ödeme yapar. Alıcı tarafından gönderilen ödeme, Audiophile.Org un çalıştığı ve BDDK tarafından akredite edilmiş finans kuruluşunun hesaplarına gelir ve alıcı onay verene kadar satıcıya ödenmeden sistemde bekletilir. Alıcı ürün onayını verdikten sonra tutar, hizmet bedeli kesintisi yapılarak satıcı hesabına gönderilir.

İşlemde hem alıcı hem de satıcı, Audiophile.org GET garantisi altındadır.

4 Audiophile Güvenli Ödeme GET Çalışma Safhaları

Satıcı, Audiophile.org GET özelliğini kullanarak bir mal veya hizmet oluşturur ve satışa çıkarır. 


Alıcı ürünü almayı kabul eder ve satıcının belirlediği kredi kartı seçeneklerinden birini tercih eder ve ödemeyi yapar. 


Audiophile GET sisteminde kredi kartına tek çekim veya kredi kartına taksit seçeneklerinden biri tercih edilir. 


Alıcının yaptığı ödeme satıcıya değil Audiophile GET nin çalıştığı BDDK tarafından akredite edilmiş finans sağlayıcının havuz hesabına gelir.


Ödeme yapıldığı anda ürün, alıcıya rezerve edilir.


Satıcı ürünü kargolar, kargo bilgilerini sisteme kaydederÜrün alıcıya ulaştığında belirtilen özelliklere uyuyorsa alıcı üç gün içerisinde ürünü sistem üzerinden kabul eder veya reddeder.


Ürün kabul edildiğinde Audiophile GET 7 gün içerisinde hizmet bedelini keserek parayı satıcıya gönderir.


Ürün bir şekilde reddedilir ise reddedildiğinde para uyuşmazlık çözülene kadar Audiophile GET tarafından güvence altında tutularak uyuşmazlığın çözümlenmesine gayret edilir.


Alıcılar nedensiz iade işlemleri hariç, GET ile satın aldıkları ürün ister tek çekim ister taksitle alınsın, ürün satış fiyatı dışında herhangi bir ücret veya vade farkı ödemezler.


GET lu yapılmış alım satımlarda alıcı ödemeyi satıcıya değil direkt Audiophile GET ya yapar. 


Audiophile GET, ödemeyi aldığında satıcıya malı kargoya vermesi talimatını verir. 


Ürün alıcıya ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verir ve yapmış olduğu ödeme Audiophile GET havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır.


Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi GET havuz hesabından belirtilen şartlarda geri alabilirsiniz.


Satıcı size ürünü kargoladıktan ve kargo bilgisi girdikten sonra belirli bir süre içerisinde işleme onay vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde süreyi aşmanız durumunda sistemimiz işlemi otomatik olarak onaylar. 
Alıcının yaptığı Audiophile GET işlemlerinde 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik uyarınca belirtilen tüm hakları saklı kalmakta olup bu haklarını Satıcıya yapacağı bildirimlerle kullanabilir. 


Alıcı, GET işlemlerinde bu hakların yanı sıra sistem üzerinden yapacağı bildirimlerle de GET kapsamında tanımlanan haklarını kullanabilir.


Ancak satın alınan ürün ikinci el ve faturasız bir ürün ise nedensiz olarak ürün 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik uyarınca cayma hakkı kullanılamaz.


GET sistemi ile satış yapan kullanıcıların ödeyeceği hizmet bedeli, ürün satış bedeli üzerinden hesaplanan bir komisyonla karşılanmaktadır.Audiophile.org GET nin temel amacı, Alıcının ödediği paranın karşılığında ürünün teslim edilmesini garanti etmek, aynı şekilde Satıcının da ürünü gönderdiğinde parasını alacağını garanti etmektir.


Ancak, Audiophile GET sitesinde işleme tabi olan ürünler genellikle kişiden kişiye satışı yapılan ikinci el ürünler olduğundan Audiophile GET gönderilen veya iade alınan malların içeriğini bilme imkanına sahip değildir.Diğer bir deyiş ile Audiophile GET’nun, satıcının gönderdiği ürünün kalitesi, ya da alıcı tarafından ambalajı açılıp satıcıya bir nedenle iade edilen ürünün içeriği konusunda bilgi sahibi olması beklenemez.Bu bakımdan Audiophile GET, alıcı ve satıcı arasında çıkabilecek uyuşmazlıklar konusunda yardımcı olmaya çalışmak ile birlikte haklı ve haksızı ayırt edecek yasal olarak bir zemine sahip değildir.


Bu işlemler, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri içerisinde düzenlenmişlerdir.Bu sebeplerle alıcıların veya satıcıların; alım/satım ilişkisinde öngörülemeyen bir problem çıkabileceğini düşünerek gönderdikleri, teslim aldıkları, iade ettikleri, iadeden geri aldıkları malların durumunu net ve ispata açık bir şekilde tespit ederek E-Ticaret işlemini gerçekleştirmeleri tavsiye edilir.


Audiophile GET kendi imkanlarını kullanarak haklı/haksız ayrımını kendine göre yapmaya çalışsa da Alıcı ve Satıcı, bu konuda asıl otoritenin TC Mahkemeleri olduğunu kabul ederler.

5 BU OPSİYON KAPATILMIŞTIR

BU OPSİYON KAPATILMIŞTIR

6 Audiophile.Org Güvenli Elektronik Ticaret (GET) Ücretleri

Audiophile Güvenli Ödeme (GET) Hizmet Bedeli, satış işleminin başarı ile gerçekleşmesi durumunda (alıcının kargo ile gönderdiğiniz ürünü onayladığı), ürün satış fiyatınız üzerinden kesilen tutardır. Bu tutara vergi ve banka kesintileri dahildir. GET ile kredi kartı ile Güvenli Ödeme servisimiz kullanıldığında satıcının eline geçecek tutarlar aşağıdadır. Hizmet bedeli alıcıdan değil sadece satıcıdan kesilmektedir. Ürün veya hizmet satış fiyatınızı belirlerken bu ücretleri dikkate almanızı rica ederiz. Bu fiyatlar piyasa şartlarına göre sık sık değişmekte olup  satıcının hizmeti kullandığı zaman seçeceğini kredi kartı cinsi ve taksit sayısına göre elinize geçecek gerçek tutar size ilan anında gösterilerek fiyatı belirlemeniz sağlanır.

https://www.audiophile.org/Destek/Ucretler

7 Keşfet
Ücretsiz İlan ver

Tüm sorularınıza cevap alamadınız mı?