Kullanım Koşulları

1 İlan Giriş Yükümlülükleri

Bir ilanın içinde gerek yazı, gerek resim veya başka bir biçimde şu türde girişlerin yapılması yasaktır;


- Rakip sitelere verilecek linkler,
- Mal ve hizmet alan, satan veya ticaretini yapan sitelere verilecek linkler,
- Audiophile.org dışında ticaret yapılmasını öneren veya Audiophile.org kullanıcılarına doğrudan satış yapmayı amaçlayan sitelere verilecek linkler,
- Audiophile.org’da satışı yasak olan ürünlerin satışını yapan web sitelerine verilen linkler,
- Audiophile.org kullanıcı bilgisi ve şifresini sorgulayan sitelere verilen linkler.
- İlan verenin elinde mevcut olmayıp bir ürünün getirtilme vaadi ile verilecek ilanlar
- Fiyat rekabeti, haksız rekabet amacı ile veya başka ürünleri karalama amacı ile giriş yapıldığı şüphe uyandıran ilanlar
- Sürekli büyük harf kullanarak girilen ilanlar
- Süresi dolmadan önce satıldı olarak işaretlenen bir ürünün satış süresi dolmadan önce tekrardan satılmamış gibi yeniden girilmesi
- Satılan bir ürünün girişinin içinin boşaltılması daha sonra satıldı olarak işaretlenmesi
- Aynı ürünün birden fazla kategoriye girilmesi
- Aynı ilanın içine birden fazla ürün için reklam ve tanıtım mahiyetinde ve ticari olduğu şüphe uyandıracak giriş yapılması
- "Ek-4 İlan Verilmesi ve Satışa Arzı Yasaklı Ürün ve Hizmetler" içerisinde yer alan mal ve hizmetler

Yukarıdaki türde girişlerin belirlenmesi site yönetiminin takdirindedir. Bu tür girişler bir uyarı yapılmadan site yönetimi tarafından silinebilirler, kullanıcının üyeliği ban edilebilir. Böyle bir durumda kullanıcı bir hak iddia edemez veya ücret iadesi isteyemez
Internet üzerinden alışveriş etkin güvenlik temeline dayanır. E-ticaret, sanal mağaza, Online alışveriş bu temel ilke üzerine kurulur. E-ticaret uygulamalarında güvenlik temelinin ana unsuru karşılıklı dürüstlüktür. audiophile.org tüm kullanıcılarının dürüst olduğuna inanmaktadır. Ürün alım ve satımında doğru ve eksiksiz iletişim önem taşımaktadır. Aklınıza takılan her konuda alıcı/satıcı ile iletişime geçmek için tereddüt etmeyiniz.
Internet yoluyla Online alım-satım ile ilgili problemlerin büyük bir bölümü yanlış anlaşılmalardan kaynaklanmaktadır. Eğer herhangi bir ilanın içeriği veya doğruluğu hakkında şüpheniz var ise lütfen söz konusu ilanı site yönetimine bildiriniz. Yapacağımız inceleme sonucunda hataları düzeltebilir, hatta kullanıcının üyeliğini iptal edebiliriz. Yapılacak değerlendirme audiophile.org portalı yönetimine aittir ve bu değerlendirmeye itiraz edilemez.

1. Kanunlara Uyum

Giriş yaparken tüm ülke kanunları ve kurallarına uymak zorundasınız. Kanunsuz mal ve hizmetlerin satışını bu sitede yapamazsınız. Kanunları ve yasaları bilmemek kanuna göre bir mazeret kabul edilemez. Hangi mal ve hizmetlerin kanunsuz olduğunu bilmek giriş yapan kişinin sorumluluğundadır.

2. Kullanıcı Yasaklaması

Yasalara veya site kurallarına uymadığına inandığı bir durumla karşılaştığında Audiophile.org, ilgili kişinin üyeliğini ve kontürünü habersiz iptal etme ve yasal mercilere şikayet haklarını saklı tutar.

3. Site Kurallarının Kabulü

Audiophile.org, tüm kullanıcılarına, sınıflandırılmış ilanlar, tartışma forumları ve e-posta hizmetleri dahil Online hizmetler sunar (bundan böyle tüm bu işlemler "Hizmet" olarak anılacaktır) ve bu hizmet aşağıdaki Kullanma Şartlarına tabidir.
Bu şartlar, zaman içinde Audiophile.org tarafından değiştirilebilir, güncellenebilir. Audiophile.org'un herhangi bir hizmetini kullandığınızda bu şartları kabul ettiğinizi ve tamamına uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca belirli bir Audiophile.org hizmetini kullanırken bu hizmet için yürürlükte bulunan ve zaman içinde değiştirilebilecek olan ilkelere de uygun hareket etmeyi kabul etmiş sayılırsınız.
Bu şartlara veya yapılan değişikliklere herhangi bir şekilde itiraz etmeniz veya herhangi bir nedenle Audiophile.org'dan tatmin olmamanız halinde sadece Audipphile.org'u kullanmaktan vazgeçme hakkına sahipsiniz.

4. İçerik

Hizmet’te yayınlanan veya hizmet üzerinden aktarılan veya bağlanılan bildiriler, mesajlar, metinler, dosyalar, resimler, görüntüler, videolar, ses kayıtları veya diğer materyaller ("İçerik") bunlara yayınlanmadan önce sahip olan kişiye ait addedilir.
Diğer bir deyişle yayınladığınız veya hizmet aracılığıyla sunduğunuz tüm içerikten ve e-postalardan tamamen siz sorumlu kabul edilirsiniz. Audiophile.org, sadece alıcı ve satıcıyı karşı karşıya getirir.
Hizmetimiz aracılığıyla sunulan içeriklerin Audiophile.org tarafından kontrol edilmediğini ve içeriğinden Audiophile.org’nın sorumlu olmadığını ve Hizmeti kullandığınız zaman saygısız, saldırgan, kaba, yanlış, yanıltıcı veya itiraza açık bilgi ve içeriklere erişebileceğinizi kabul etmiş sayılırsınız.
Audiophile.org sitesi aracılığıyla sunulan içerik, Audiophile.org'dan tamamen bağımsız olan diğer web sitelerine bağlantı sunabilir. Audiophile.org, bu sitelerde yer alan bilgilerin doğruluğu, bütünlüğü veya gerçekliğine ilişkin de hiçbir garanti vermez. Diğer web sitelerine kurduğunuz bağlantılar tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.
Herhangi bir içeriğin kullanımına ilişkin tüm riskleri değerlendirmeniz ve üstlenmeniz gerektiğini, içeriğe güvenemeyeceğinizi ve Audiophile.org'un herhangi bir içerikten veya posta, e-posta veya hizmetler ile sunulan içeriğin kullanımı sonucu oluşabilecek zarar ve ziyanlardan hiçbir durumda sorumlu tutulamayacağını kabul etmiş bulunuyorsunuz.
Audiophile.org'un içerikleri ön elemeden geçirmediğini veya onay mekanizmasına tabi tutmadığını, ancak bir ihbar veya kendi takdiri ile, kullanım koşullarının ihlal edilmesi veya başka bir neden ile bunları bildirimsiz reddetme, silme veya taşıma hakkı olduğunu kabul etmiş bulunuyorsunuz.

5. Spam Mail Politikası

Audiophile.org, eposta adreslerine veya Audiophile.org bilgisayar sistemleri üzerinden yasaklanmış veya talep edilmemiş eposta reklamları gönderilemez. Aksine davranışlar, Audiophile.org bilgisayar sistemlerinin izinsiz kullanımı bu şartların ve Türkiye yasalarının ihlal edilmiş olması anlamına gelir ve bu tür ihlaller yapan kişi ve temsilcisinin sivil ve cezalara tabi tutulmasına neden olabilir.

6. Gizlilik ve Özel Bilgilerin İfşası


Audiophile.org sitesinde yer alacak bilgiler ve içerik, Gizlilik Politikası na tabidir ve Gizlilik ve Özel Bilgiler adresinde açıklanmıştır. Audiophile.org web sitesini veya Hizmeti kullanmanız bu Gizlilik Politikasını baştan sona okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir.
Ayrıca Audiophile.org, aşağıdaki şartlar altında içeriğinizi, eposta adresinizi, IP adresinizi ve diğer bilgilerinizi saklayabilir veya gerekli yasal mercilere verebilir;
• Yasalara uygun olmayan bir durum var ise veya mahkemelerin talep etmesi halinde,
• Üçüncü bir şahıs tarafından haklarının ihlal edildiği iddialarına karşı,
• Üçüncü bir şahsın iletişim bilgilerinin izinsiz veya bir taciz şeklinde yayınlandığı veya aktarıldığına ilişkin iddialar karşısında,
• Audiophile.org kullanıcıları veya genel olarak toplumun hak, çıkar ve kişisel güvenliklerini korumak amacı ile

7. Tescilli haklar

Site içeriği, telif hakkı yasaları ve uluslar arası anlaşmalarca izin verilen maksimum dereceye kadar korunur. Hizmetlerden elde edilen içerikleri Audiophile.org’nın yazılı izni olmadan kopyalamayacağınızı, çoğaltmayacağınızı ve hizmette sergilenen tüm telif hakkı bildirilerine uyacağınızı kabul etmiş olursunuz. Hizmette yer alan hiçbir kaynak kodunu açamaz veya ayıramaz, terse işleyemez veya tespit etmeye çalışamazsınız. Yukarıda belirtilen hususları sınırlamadan ticari amaçlarla hizmetlerin herhangi bir bölümünü çoğaltmamayı, kopyalamamayı, satmamayı, yeniden satmamayı veya kendi çıkarlarınız için kullanmamayı kabul etmiş olursunuz.
Audiophile.org, site kullanıcıları, hizmetin halka açık bir bölümünde içerik yayınlayarak otomatik olarak Audiophile.org'a söz konusu içeriği kullanmak, kopyalamak, göstermek ve dağıtmak ve söz konusu içerikten elde edilen çalışmaları hazırlamak ve diğer çalışmalara dahil etmek ve söz konusu hususlara ilişkin alt lisanslar vermek için gayri kabulü rücu, sürekli, özel olmayan, tamamen ödenmiş, global bir lisans vermiş olur.
Bunun yanı sıra içeriği, Hizmetin halka açık bir bölümünde yayınlayarak herhangi bir nedenle herhangi bir tarafa Hizmet üzerinde içeriği kullanma, gösterme, kopyalama, çoğaltma veya kendi çıkarları için kullanma hakkını vermiş olur.

8. Kurum, şahıs ve topluluklarla olan ilişkiler

Organizasyonlar ve/veya bireylerle hizmet üzerinden veya hizmet aracılığıyla kuracağınız ilişkiler, alacağınız/vereceğiniz mal ve hizmetlere ilişkin ödeme ve teslimatlar dahil her türlü ilişki, tamamen sizinle bu organizasyon ve/veya kişiler arasındadır. Audiophile.org bu ilişkilerden kaynaklanan kayıp veya hasarlardan sorumlu olmayacaktır.
Katılımcılar veya kullanıcılar ve üçüncü bir taraf arasında bir anlaşmazlık olması durumunda Audiophile.org’nın konuya dahil olma yükümlülüğü olmadığını kabul edilmiş sayılır. Bir veya daha fazla kullanıcıyla herhangi bir anlaşmazlık yaşamanız durumunda hizmetlerimizden kaynaklanmış veya kaynaklanmamış olsun Audiophile.org görevlileri, çalışanları, temsilcileri ve varislerini bunlara ilişkin olan her türlü iddia, talep, tazminat ve hasarlara ilişkin haklardan ibra etmiş kabul edilirsiniz.

9. Yürütme

Siteye giriş yaptığınız zaman aşağıdaki içerikleri hiçbir biçimde yayınlamamayı, e-posta ile göndermemeyi veya sunmamayı kabul etmiş olursunuz;
• Yasal olmayan, zararlı, tehdit unsuru yaratan, hakaret niteliğinde, taciz edici, küçük düşürücü, onur kırıcı, diğer kişilerin gizliliklerini ihlal eden veya herhangi birisine veya birilerine zarar veren bilgiler,
• Fiili olarak cinsel ilişkiye giren bir kişiyi gösteren (buna aşağıdakiler dahil ancak sadece bunlarla sınırlı değildir) (i) cinsel birleşme, jenital-jenital, oral-jenital, anal-jenital, veya oral-anal, ister aynı cinsten ister karşı cinsten kişilerle veya (ii) hayvanlarla cinsel ilişkide bulunma veya (iii) mastürbasyon veya (iv) sadist eğilimli veya mazoşist eğilimli, veya (v) herhangi bir kişinin jenital veya edep yerlerinin şehvet uyandırıcı bir şekilde gösterilmesi.
• Bir kişi veya belirli bir grubu, din, dil, fiziksel engel, cinsiyet, cinsel eğilim, ırk, etniklik, yaş veya özürleri esas alarak taciz eden, alçaltan, göz dağı veren ve nefret niteliği taşıyan bir şekilde nitelendirmek.
• Vahşet ve vahşet ile ilgili her türlü resim, iddia, yazı ve içerikler.
• Bir Audiophile.org çalışanı dahil ancak sadece bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kişi veya kurumu taklit eden veya bu kişi veya kurumla ilişkinizi yanlış veya hatalı bir şekilde gösteren içerikler (bu hüküm yasal olarak yasal olarak toplum şekillerinin aldatıcı olmayan parodilerini içeren mesajlara uygulanmaz).
• Bir kişinin yazılı onayı olmadan o kişi hakkında yayınlanan kişisel veya tanımlayıcı bilgiler.
• Yanlış, yanıltıcı, aldatıcı, bilgiler,
• Herhangi bir tarafın patent, ticari marka, ticari sır, telif hakkı veya diğer mülki haklarını ihlal eden veya hiçbir yasa veya sözleşme veya mutemet ilişki altında açıklama hakkına sahip olmadığınız içerikler.
• "ilişki pazarlama", "çöp posta", "Spam", "zincir postalar", ürünler veya ticari çıkarlar hakkında bilgilendirilmek istemeyen Audiophile.org kullanıcılarına eposta ile gönderilen reklamlardan oluşan veya reklamları içeren içerikler.
• "Hizmetler" altında izin verilenler dışında ticari hizmetlere veya web sitelerine bağlantıları içeren içerikler.
• Yasadışı hizmetlerin veya satışı yasaklanmış veya yasalarca kısıtlanmış malların reklamını ve/veya satışını yapan içerikler,
• Yazılım virüsleri, herhangi bir bilgisayar yazılımı veya donanımı veya telekomünikasyon ekipmanının fonksiyonelliğini kısıtlamak veya zarar vermek üzere tasarlanmış diğer bilgisayar kodları, dosyaları veya programlarını içeren içerikler.
• Siteye aşırı sayıda mesaj gönderilmesi ile diyalogun normal akışını engelleyen veya diğer kullanıcıların hizmetleri kullanmasını negatif bir şekilde etkileyen içerikler.
• Hizmet ile aktarılan içeriklerin menşeini saklayan yanlış eposta adresleri veya sahte sayfa başlıkları veya maniple edilmiş tanımlayıcılar içeren içerikler,
Yukarıdaki maddelerin yanı sıra aşağıdaki eylemlerde bulunmayacağınızı da kabul etmiş sayılırsınız;
• Ticari ve yasa dışı amaçlarla diğer kişiler hakkında kişisel veriler toplamak.
• Otomatik yollar kullanmak, örümcekler, robotlar, veri arama araçları veya buna benzer Audiophile.org tarafından açıkça izin verilmeyen durumlarda hizmetten veri indirmek,
• Yerel olmayan veya ilgisiz içerikleri yayınlamak, aynı veya benzer içeriği tekrar tekrar yayınlamak veya makul olmayan veya uygun olmayan şekilde büyük yükleri alt yapımıza yüklemek.
• Aynı maddeyi veya hizmeti birden fazla sınıflandırılmış kategori veya forumda veya birden fazla temel bölgede yayınlamak.
• Audiophile.org'un bilgisayar sistemlerine izinsiz erişim sağlamaya çalışmak veya Hizmetin veya Audiophile.org web sitesinin kalitesini etkileyen veya fonksiyonelliğine zarar veren faaliyetlerde bulunmak.

10. Hizmete ilişkin kısıtlamalar

Audiophile.org'un, içeriğin boyutu, maksimum gün sayısı, eposta ların maksimum sayısı gibi teknik veya diğer nedenler ile hizmet kullanımını kısıtlayabileceğini kabul etmiş bulunuyorsunuz. Hizmet tarafından aktarılan veya muhafaza edilen içeriklerin silinmesi veya aksamasından Audiophile.org'un sorumlu olmadığını kabul etmiş bulunuyorsunuz. 
Audiophile.org, bir bildiri ile veya herhangi bir bildiri göndermeden Hizmeti (veya herhangi bir bölümünü) değiştirme ve sonlandırma hakkına sahiptir ve Audiophile.org, Hizmet üzerinde yapılan değişiklikler, Hizmeti askıya alma veya sona erdirme kararından dolayı üçüncü bir tarafa veya size karşı sorumlu tutulamaz.

11. Hizmete Erişim

Audiophile.org kullanıcısına kişisel olarak kullanmanım için kısıtlı ve özel olmayan Hizmet erişim hakkı verir. Audiophile.org'un yazılı izni olmadan bir başka kullanıcının içeriği veya herhangi bir kısmı değiştirilemez ve yüklenemez. Kişisel kullanım hakkı, içeriğin toplanması, biriktirilmesi, kopyalanması, gösterilmesi veya hizmetten türetilenlerin kullanımını veya Audiophile.org tarafından açıkça belirtilmediği sürece veri arama, robotlar, örümcekler veya benzer verileri toplama araçlarını içermez.
Genel amaçlı internet arama motorları ve sadece hizmete olan üst bağlantıları göstermek amacıyla bilgi toplamak için kullanılan ticari olmayan hakla açık arşivler sınırlı birer istisnadır ve her birinin sabit IP adresi veya kolayca tanımlanabilir bir ajan kullanan bir seri IP adresi kullanmaları gerekir.
"Genel amaçlı internet arama motoru" bir web sitesi veya arama motoru veya sınıflandırılan listelerde ve ev, iş, satış, hizmet veya kişisel ilanlar gibi sınıflandırılan listelerin alt gruplarında uzmanlaşan veya sınıflandırılmış reklam hizmetleri sunma işinde olan diğer hizmetleri içermez.
Audiophile.org web sitenizde, Hizmet üzerindeki yayınlara bir üst bağlantı oluşturmanıza veya bunları göstermenize izin verir ancak bu tür bir kullanım kesinlikle ticari amaçlar gütmeyecek ve/veya haber yayınlama amacı içermeyecektir. Audiophile.org, çalışanları veya bağlı kişileri yanlı, yanıltıcı, aşağılayıcı bir şekilde veya saldırı niteliğinde tasvir etmedikçe Audiophile.org sitelerinin ana sayfasına üst bağlantılar oluşturabilirsiniz. 
Hizmetin, Audiophile.org tarafından size müsaade edilen yetki kapsamındaki erişimin ötesinde kullanılması derhal bu izni sona erdirir. Hizmet veya Hizmet ile sunulan içeriklerin başka amaçlarla kullanımından faydalanmak, bunları toplamak, biriktirmek, kopyalamak için (ticari amaçlar dahil) Audiophile.org'dan kullanım hakkı satın almanız gerekir.

12. Hizmetlerin feshedilmesi

Audiophile.org'un, şartlara uygunsuz hareket ettiğinize inanması durumunda kendi takdiri ile hesabınızı etkinleştirme ve etkisiz hale getirme, eposta veya IP adresinizi bloke etme veya Hizmetlere (veya herhangi bir bölümüne) erişiminizi veya kullanımınızı derhal veya bir bildiri göndererek feshetme ve hizmet içindeki içerikleri herhangi bir nedenle çıkarma hakkı vardır.
Ayrıca Audiophile.org'un Hizmetlere erişiminizi feshetmesinden dolayı size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir şekilde sorumlu olmayacağını ve söz konusu fesih sonrasında Hizmetlere erişime teşebbüs etmeyeceğinizi kabul edersiniz.

13. Garantiden Feragat

Audiophile.org sitesinin ve Hizmetin kullanımına ilişkin risklerin tamamen size aittir. Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org, güvenlik, güvenilirlik, doğruluk, Audiophile.org Sitesinin ve Hizmetin performansına ilişkin tüm garantilerden feragat eder.
Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org sitesinden veya Hizmetten erişilen veya Audiophile.org sitesindeki bağlantılardan ulaşılan diğer hizmetler veya mallara ilişkin garantilerden de feragat eder. Yasalarca izin verildiği kapsamda Audiophile.org sitesi veya Hizmet ile bağlantılı olarak virüsler veya diğer zararlı bileşenlere ilişkin garantilerden de feragat eder.

14. Sorumlulukların Sınırlanması

Meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya ziyan, ister Audiophile.org sitesinin veya Hizmetin kullanımından veya yanlış kullanımından kaynaklansın, ister Audiophile.org sitesi veya Hizmetin kullanılamamasından, kesilmesinden, askıya alınmasından, değiştirilmesinden veya sona erdirilmesinden kaynaklansın, Hizmeti kullanmanızdan kaynaklanan direkt, dolaylı, özel, hiçbir hasardan Audiophile.org sorumlu tutulamaz.
Bu kısıtlama aynı zamanda Audiophile.org sitesi, Hizmet veya bağlantılara ilişkin olarak yayınlanan veya bunlar üzerinden elde edilen bilgi veya öneriler veya bunlar üzerinden elde edilen hizmet veya ürünlerden kaynaklanan hasarlara da uygulanır.

15. Tazminat

Audiophile.org ortakları, görevlileri, çalışanları, bağlı şirketleri, varisleri, temsilcileri, müdürleri, hizmet tedarikçileri, tedarikçileri ve personelini uygun avukatlık ücretleri ve mahkeme giderleri dahil, üçüncü tarafların, Hizmet ile sunduğunuz içerikten veya hizmetin kullanımından, şartların ihlalinden, temsil ve garantilerin ihlalinden veya diğer hakların ihlalinizden kaynaklanan iddia ve taleplerine karşı sorumlu tutmayacağınızı ve giderlerinizi karşılayacağınızı peşinen kabul etmiş sayılırsınız.

2 Alım Satım Giriş Kuralları

Yeni ya da ikinci el aletlerinizi sitemizde satışa ya da takasa çıkarabilirsiniz. Satış bölümüne sadece ürün bilgisi girebilir, firma tanıtımı veya reklam mahiyetinde bir bilgi giremezsiniz.
Eğer profesyonel satıcı iseniz, firmanızı sadece SATICILAR bölümünde tanıtabilirsiniz. Yeni ürünleriniz, kampanyalarınızı, haberler bölümünde tanıtabilirsiniz.

Lütfen hiç bir ilanınızda reklam tarzında giriş yapmayınız. Sitemizde reklamlar ücrete tabidir. Bu konuda soru ve istekleriniz için info@audiophile.org a mail atınız.
Ricamız yazı ve yorumlarınızda etik değerler kurallarına uymanız, kimseyi kırıcı, zedeleyici ya da haksız rekabet yaratıcı yazı yazmamanız
Web sitemiz sayesinde sunulan içerikler ile ilgili bir şikayet durumunda saygısız, saldırgan, kaba, yanlış, yanıltıcı haksız rekabet ve şiddet içerici mesajlar bir uyarı yapmaksızın silinebilir ve içerik sahibin siteye girişi durdurulabilir.

Audiophile.org web sitesi, sadece satıcılar ya da alıcılar tarafından yayınlanacak satış ya da alım ilanının sitede yayınlanmasından sorumludur. Alıcı ya da satıcıyı tanımak ya da bilmek gibi bir taahhüdü yoktur. Alım ve satım işlemi tamamen alıcı ve satıcının kendi sorumluluğundadır bu yüzden bir ticari işlem yapmadan önce karşı tarafı çok iyi tanıyarak kendinizi garantiye almanızı öneririz.

3 İlan Giriş Ücretleri

Sitede ilan girişi ücretsiz olup Haber-Kampanya-Firma türü girişler ve öne çıkartma özellikleri ücretlidir.
İlan Giriş ücreti ödemesinde kredi kartı veya banka havalesi kullanılır. Bazı kullanıcılar web ortamında kredi kartı bilgilerini paylaşmak istemiyor olabilirler. Bu modası geçmiş bir korkudur. Kurulduğumuz günden bu yana, uzun yıllardır tek bir şikayet dahi almadığımızı bilmenizi istiyoruz. Kart Bilgileriniz BDDK onaylı finans kuruluşu tarafından güvenli SSL ortamında otomatik olarak alınmakta olup site yönetimi tarafından hiç bir şekilde görünmemekte, sitemizde izi kalmamaktadır.
Audiophile.org yönetimi kredi kartı bilgilerinizi hiç bir şekilde depo etmeyeceğini ve istediğiniz dışında kullanmayacağını beyan ve taahhüt eder. Satıcılarda belirtildiği gibi, listeledikleri ürünün niteliğinden tamamen kendileri sorumludurlar.
Satıcılar, ürün listelerken Audiophile.org’ın kurallarına uyacaklarını önceden kabul etmiş sayılırlar. Audiophile.org’ın belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri İlana girmemelidirler. Yukarıdaki durumlardan bir veya birkaç tanesinin olması sonucunda, Audiophile.org giriş yapılan ilanı silebilir ya da kullanıcının üyeliğini iptal edebilir

4 Üyelik Sözleşmesi

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar


İşbu Bireysel Üyelik Sözleşmesi (bundan böyle “Üyelik Sözleşmesi” olarak anılacaktır); “ Nida Kule Göztepe K:12 Kadıköy İstanbul adresinde mukim Audiophile.org info@audiophile.org Bundan böyle SATICI olarak anılacaktır ile www.audiophile.org Portalına üye olmak için işbu Üyelik Sözleşmesi ile ayrılmaz parçası olan eklerine ve www.audiophile.org Portalında yer alan şartlar ile kurallara onay veren 'Üye' arasında elektronik ortamda akdedilerek yürürlüğe girmiştir.

2. Tanımlar

“Portal”: www.audiophile.org isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan “SATICI”nın“Hizmetler”ini sunduğu internet sitesi.
“Kullanıcı”: “Portal”a erişen her gerçek veya tüzel kişi.
“Üye”: “Portal”a üye olan ve 'Portal' dahilinde sunulan hizmetlerden belirlenen koşullar dahilinde yararlanan “Kullanıcı”.
“Üyelik”: “Üye” olmak isteyen “Kullanıcı”nın, “Portal”daki üyelik formunu doğru ve gerçek bilgilerle doldurması, verdiği kimlik bilgilerinin “SATICI” tarafından onaylanması ve bildirimi ile kazanılan statüdür. Üyelik işlemleri tamamlanmadan “Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz. “Üyelik” hak ve yükümlülükleri, başvuruda bulunana ait olan, kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü şahsa devredilemeyen hak ve yükümlülüklerdir. “Üyelik” başvurusu herhangi bir sebep gösterilmeksizin “SATICI” tarafından reddedilebilir veya ek şart ve koşullar talep edilebilir. “SATICI” gerekli görmesi halinde “Üye”nin “Üyelik” statüsünü sona erdirebilir, “Üyelik”i herhangi bir sebeple sona erenin sonradan yapacağı “Üyelik” başvurusunu kabul etmeyebilir.
'Üyelik Sözleşmesi': “Portal”da yer alan şartlar ve koşullar ile eklerden oluşan, kullanıcının “Üyelik Sözleşmesi”ni anladığına ve kabul ettiğine ilişkin elektronik olarak verdiği onay neticesinde elektronik ortamda akdedilen, ayrılmaz parçası olan ekler ile “Portal”da yer alan şart ve kurallarla birlikte bir bütün olan elektronik sözleşme.
'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı': “Üye”nin 'Portal' içerisinde sunulan hizmetlerden yararlanmak için gerekli olan iş ve işlemleri gerçekleştirdiği, 'Üyelik”le ilgili konularda “SATICI”e talepte bulunduğu, 'Üyelik bilgilerini güncelleyip, sunulan hizmetlerle ilgili raporlamaları görüntüleyebildiği, kendisinin belirlediği ve münhasıran kendisi tarafından kullanılacağını taahhüt ettiği 'kullanıcı adı' ve 'şifre' ile 'Portal' üzerinden eriştiği 'Üye'ye özel internet sayfaları bütünü.
“AUDIOPHILE.ORG Hizmetleri” ('Hizmetler'): 'Portal' içerisinde 'Üye'nin işbu “Üyelik Sözleşmesi” içerisinde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla “SATICI” tarafından sunulan uygulamalardır. “SATICI”, 'Portal' içerisinde sunulan 'Hizmetler'inde dilediği zaman değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. Yapılan değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili 'Üye'nin uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar “Portal”dan 'Üye'ye duyurulur, açıklanan şartlar ve koşullar “Portal”da yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.
“İçerik”: “Portal”da yayınlanan ve erişimi mümkün olan her türlü bilgi, yazı, dosya, resim, video, rakam vb. görsel, yazımsal ve işitsel imgeler.
'Güvenli Elektronik Ticaret Sistemi' (Kısaca “BeniOde”): 'Alıcı' ve 'Satıcı' arasında düzenlenen satış akdinin 'ödemeye' ilişkin kısmının ifa edilmesine yönelik olarak işbu sözleşme'de belirtilen koşullar dahilinde “SATICI” tarafından sağlanan hizmet.
'AUDIOPHILE.ORG Arayüzü' : AUDIOPHILE.ORG ve 'Üye'ler tarafından oluşturulan içeriğin 'Kullanıcı”lar tarafından görüntülenebilmesi ve 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'ından sorgulanabilmesi amacıyla 'Kullanıcı”lar tarafından kullanılan; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan ve tüm fikri hakları “SATICI”e ait olan tasarımlar içerisinde “Portal” üzerinden yapılabilecek her türlü işlemin gerçekleştirilmesi için bilgisayar programına komut veren internet sayfaları.
“AUDIOPHILE.ORG Veritabanı” : “Portal” dahilinde erişilen içeriklerin depolandığı, tasnif edildiği, sorgulanabildiği ve erişilebildiği “SATICI”e ait olan 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince korunan veritabanıdır.
“Bana Özel” sayfası: 'Üye'nin 'Portal'da yer alan çeşitli uygulamalardan ve 'Hizmetler”den yararlanabilmesi için gerekli işlemleri gerçekleştirebildiği, kişisel bilgilerini, tercihlerini, uygulama bazında kendisinden talep eden bilgileri girdiği, sadece 'Üye' tarafından belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile erişilebilen 'Üye'ye özel sayfa.

3. “Üyelik Sözleşmesi”nin Konusu ve Kapsamı

İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nin konusu, 'Portal'da sunulan “Hizmetler”in, bu “Hizmetler”den yararlanma şartları ile tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. “Üyelik Sözleşmesi” ve ekleri ile 'Portal' içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve “Hizmetler”e ilişkin “SATICI” tarafından yapılan tüm uyarı, bildirim, uygulama ve açıklama gibi beyanlar kapsam dâhilindedir. 'Kullanıcı', işbu “Üyelik Sözleşmesi” hükümlerini kabul etmekle, 'Portal' içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin “SATICI” tarafından açıklanan her türlü beyana uygun davranacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4. Üyelik Şartları

4.1 'Portal'a üye olabilmek için reşit olmak ve “SATICI” tarafından işbu “Üyelik Sözleşmesi” kapsamında geçici olarak üyelikten uzaklaştırılmamış, üyeliği askıya alınmamış veya üyelikten süresiz yasaklanmamış olmak gerekmektedir.
4.2 ”SATICI” herhangi bir zamanda gerekçe göstermeden, bildirimde bulunmadan, tazminat, ceza vb. sair yükümlülüğü bulunmaksızın derhal yürürlüğe girecek şekilde işbu “Üyelik Sözleşmesi”ni tek taraflı olarak feshedebilir, 'Üye'nin “Üyelik”ine son verebilir veya geçici olarak durdurabilir. 'Portal'da belirtilen kurallara aykırılık halleri, “Üye”nin “SATICI” bilgi güvenliği sistemine risk oluşturması halleri üyeliğe son verme veya üyeliği geçici durdurma hallerindendir.

5. Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

5.1 'Üye'nin Hak ve Yükümlülükleri
5.1.1 “Üye', “Portal'da belirtilen kurallara, beyanlara, yürürlükteki tüm mevzuata ve ahlak kurallarına uygun hareket edeceğini, “Üyelik Sözleşmesi” hükümleri ile “Portal”daki tüm şart ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul ve taahhüt etmektedir.
5.1.2 'Üye”, “SATICI”nın yürürlükteki mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlarda; “Üye”lere ait gizli/özel/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olduğunu, bu sebeple “SATICI”den her ne nam altında olursa olsun tazminat talep etmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Bunun haricinde “Üye”nin “Portal” üzerinde verdiği ilanlarla ilgili olarak herhangi bir kişi ya da kurumun haklarının ihlal edildiği iddiası ile “SATICI”e bildirimde bulunması, yargı yoluna başvuracağını bildirmesi halinde; “Üye”nin kendisine bildirdiği ad-soyad bilgisini “SATICI” ilgili tarafa verebilir.
5.1.3. 'Üye'lerin, “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı”na girişte kullandıkları 'kullanıcı adı' ve 'şifre'nin güvenliğini sağlamaları, münhasıran ve münferiden kendileri tarafından kullanılmasını temin etmeleri, üçüncü kişilerden saklamaları tamamen kendi sorumluluğundadır. Bu konuda ihmal veya kusurlarından dolayı diğer “Üye'lerin ve/veya “SATICI”nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği maddi ve/veya manevi her tür zararlardan “Üye” sorumludur.
5.1.4. 'Üye', 'Portal' dahilinde kendisi tarafından sağlanan bilgilerin ve içeriklerin doğru ve hukuka uygun olduğunu, söz konusu bilgi ve içeriklerin 'Portal' üzerinde yayınlanmasının veya bu içeriklerle bağlantılı ürünlerin satışının ve teşhirinin, yürürlükteki mevzuat doğrultusunda herhangi bir hukuka aykırılık yaratmadığını kabul ve taahhüt etmektedir. “SATICI”, 'Üye' tarafından “SATICI”e iletilen veya 'Portal' üzerinden “Üye” tarafından yüklenen bilgilerin ve içeriklerin doğruluğunu araştırmakla yükümlü ve sorumlu olmadığı gibi, söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış veya hatalı olmasından veya yayınlanmasından dolayı ortaya çıkacak hiçbir zarardan sorumlu tutulamaz.
5.1.5. 'Üye', “SATICI”nın yazılı onayı olmadan işbu “Üyelik Sözleşmesi”ni veya bu “Üyelik Sözleşmesi”nin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü kişiye devredemez.
5.1.6. “Üye” hukuka uygun amaçlarla 'Portal' üzerinde işlem yapabilir. 'Üye'nin, 'Portal' dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendisine aittir. 'Üye', “SATICI”nın ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığına tecavüz teşkil edecek nitelikteki 'Portal' dâhilinde bulunan resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanları, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, başka veritabanına aktarmayacağını veya bu nitelikte sonuçlar doğurabilecek şekilde 'Portal'a yüklemeyeceğini; bu tür eylemler gerçekleştirerek herhangi bir ticari faaliyette bulunmayacağını; gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla doğrudan ve/veya dolaylı olarak haksız rekabet teşkil eden davranış ve işlemler gerçekleştirmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. 'Üye'nin işbu “Üyelik Sözleşmesi” hükümlerine ve hukuka aykırı olarak gerçekleştirdikleri 'Portal' üzerindeki faaliyetler nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı “SATICI” doğrudan ve/veya dolaylı olarak hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
5.1.7. ”SATICI”, “Üye”lerin sadece ilgili ilanların içeriklerini öğrenme amacıyla ilanları görüntülemesine ve “AUDIOPHILE.ORG Arayüzü”nü kullanmasına izin vermekte olup, bunun dışında bir amaçla veri tabanı üzerinden belirli bir sayıda veya bütününe yönelik olarak ilanlara ulaşılmaya çalışılması, ilanların kısmen veya tamamen kopyalanması, bunların başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanması, derlenmesi, işlenmesi, başka veritabanlarına aktarılması, bu veritabanından üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılması, “SATICI” üzerindeki ilanlara link verilmesi de dahil olmak üzere benzer fiillerin işlenmesine “SATICI” tarafından izin verilmemekte ve rıza gösterilmemektedir. Bu tür fiiller hukuka aykırı olup; 'AUDIOPHILE.ORG’in gerekli talep, dava ve takip hakları saklıdır.
5.1.8. “Üye”, üçüncü şahıslardan aldığı mal ve hizmetlerdeki ayıplarla ilgili “SATICI”nınherhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve ilgili sair mevzuat kapsamındaki her türlü talep ve sorumluluğun muhatabının ilgili mal ve hizmeti satıcısına ait olduğunu ve bunlara ilişkin olarak her tür sorumluluk ve yükümlülükten “SATICI”i ibra ettiğini kabul ve taahhüt etmektedir. 

5.2. “SATICI”nın Hak ve Yükümlülükleri
5.2.1. ”SATICI”, işbu “Üyelik Sözleşmesi”nde bahsi geçen hizmetleri; ilgili hizmetlerin sunumuyla ilgili 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' içerisinde belirtilen açıklamalar ve işbu “Üyelik Sözleşmesi”nde belirtilen koşullar dâhilinde yerine getirmeyi, işbu “Üyelik Sözleşmesi” kapsamında belirtilen hizmetlerin sunulabilmesi için gerekli olan teknolojik altyapıyı tesis etmeyi ve işletmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. İşbu madde içerisinde belirtilen teknolojik altyapı tesis etme yükümlülüğü, sınırsız ve eksiksiz bir hizmet taahhüdü anlamına gelmemektedir; “SATICI” her zaman herhangi bir bildirimde bulunmadan işbu “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen hizmetlerini ve teknolojik altyapısını durdurabilir veya son verebilir.
5.2.2. ”SATICI”, 'Portal'da sunulan hizmetleri ve içerikleri her zaman değiştirebilme; 'Üye'lerin sisteme yükledikleri bilgileri ve içerikleri 'Portal' kullanıcıları da dâhil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. “SATICI”, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden kullanabilir. 'Üye'ler, “SATICI”nın talep ettiği değişiklik ve/veya düzeltmeleri ivedi olarak yerine getirmek zorundadırlar. Değişiklik ve/veya düzeltmeleri gerekli görüldüğü takdirde “SATICI” yapabilir. “SATICI” tarafından talep edilen değişiklik ve/veya düzeltme taleplerinin, kullanıcılar tarafından zamanında yerine getirilmemesi sebebiyle doğan veya doğabilecek zararlar, hukuki ve cezai sorumluluklar tamamen kullanıcılara aittir.
5.2.3. 'Portal' üzerinden, “SATICI”nın kendi kontrolünde olmayan 'Satıcı'lar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka internet sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere link verebilir. Bu linkler 'Üye'ler tarafından veya sadece referans kolaylığı nedeniyle “SATICI” tarafından sağlanmış olabilir ve linkin yöneldiği internet sitesini veya işleten kişisini desteklemek amacıyla veya internet sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde doğrulama beyanı veya garanti niteliği taşımamaktadır. 'Portal' üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler vasıtasıyla erişilen portallar veya internet sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında “SATICI”nın herhangi bir sorumluluğu yoktur.
5.2.4. ”SATICI”, 'Portal'ın işleyişine, hukuka, başkalarının haklarına, “Üyelik Sözleşmesi” koşullarına, genel ahlak kurallarına aykırı olan mesajları, içerikleri istediği zaman ve şekilde erişimden kaldırabilir; “SATICI” bu mesaj ve içeriği giren 'Üye'nin üyeliğine herhangi bir bildirim yapmadan son verebilir.
5.2.5. ”SATICI”in, “SATICI” çalışanlarının ve yöneticilerinin, “Portal”da “Üye”ler ve “Kullanıcı”lar tarafından sağlanan içeriklerin hukuka uygun olup olmadığını, gerçekliğini, doğruluğunu araştırmak ve kontrol etmek yükümlülüğü bulunmamaktadır.
5.2.6. ”SATICI”, 5651 sayılı 'İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun' kapsamında ve bu Kanun doğrultusunda Telekomünikasyon Kurumu İletişim Başkanlığı’nın 17.01.2013 tarih ve 581 Belge no’lu yazısı ile 'Yer Sağlayıcı' olarak faaliyet göstermektedir.

6. Gizlilik Politikası

6.1 ”SATICI”, 'Portal'da 'Üye'lerle ilgili bilgileri işbu “Üyelik Sözleşmesi” ve işbu “Üyelik Sözleşmesi”nin eklerinden biri ve ayrılmaz parçası olan EK-4’teki Gizlilik Politikası kapsamında kullanabilir. “SATICI” 'Üye'lere ait gizli bilgileri ancak Gizlilik Politikası’nda belirtilen koşullar dâhilinde üçüncü kişilere açıklayabilir veya kullanabilir.
6.2. ”SATICI”, “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen amaç ve kapsam dışında da “Üye” olma aşamasında talep edilen ad-soyad, telefon numarası, e-mail adresi gibi bilgileri; yürürlükte bulunan mevzuatta öngörülen koşullara tabi şekilde ve gerektiğinde ek onayları almak suretiyle sms, e-mail, site içi bilgilendirmeler ve benzeri yöntemlerle, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetleri, araştırma, pazarlama faaliyetleri ve istatistikî analizler yapmak amacıyla veya gerektiğinde “Üye” ile temas kurmak için kullanabilir. Yine yürürlükte bulunan mevzuat uyarınca kişisel veriler aynı zamanda www.audiophile.org’un süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için “SATICI”nınişbirliği içinde olduğu firmalara aktarılabilir, bu firmalar tarafından işlenebilir ve kullanılabilir. “SATICI”İN belirtilen amaçlarla işbirliği içinde bulunduğu gerçek kişi ve/veya tüzel kişilere, Kullanıcıların kişisel verilerini iletmesine Kullanıcılar onay vermektedir.

7. Fikri Mülkiyet Hakları

'Üye'ler, “SATICI” hizmetlerini, “SATICI” bilgilerini ve “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının “SATICI”nın hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildirler. İşbu 'Portal Kullanım Koşulları' dâhilinde “SATICI” tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

8. “Üyelik Sözleşmesi” Değişiklikleri

“SATICI”, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak işbu “Üyelik Sözleşmesi”ni uygun göreceği herhangi bir zamanda 'Portal'da yayınlayarak değiştirebilir. İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nin değişen hükümleri, “Portal”da yayınlandığı tarihte geçerlilik kazanarak yürürlüğe girecek, geri kalan hükümler aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu “Üyelik Sözleşmesi”, 'Üye'nin tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

9. Mücbir Sebepler

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, “SATICI” işbu “Üyelik Sözleşmesi” ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, “SATICI” için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için “SATICI”den herhangi bir ad altında tazminat talep edilemeyecektir. Mücbir sebep terimi; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek arızalar, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve “SATICI”nın gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

10. Uygulanacak Hukuk ve Yetki


İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nin uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu “Üyelik Sözleşmesi” dâhilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu “Üyelik Sözleşmesi”nden dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Anadolu (Kartal) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

11. “SATICI” Kayıtlarının Geçerliliği

'Üye', işbu “Üyelik Sözleşmesi”nden doğabilecek ihtilaflarda “SATICI”nın kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini,”SATICI”i yemin teklifinden beri kıldığını ve bu maddenin HMK 193. Madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

12. Yürürlük

İşbu “Üyelik Sözleşmesi” ve “Üyelik Sözleşmesi”yle atıfta bulunulan ve “Üyelik Sözleşmesi”nin ayrılmaz bir parçası olan ekler ile “Portal”da yer alan kurallar ve şartlar, 'Üye'nin elektronik olarak onay vermesi ile elektronik ortamda akdedilerek yürürlüğe girmiştir. “Üyelik Sözleşmesi”nin herhangi bir hükmünün geçersizliği, mevzuata aykırılığı veya uygulanabilir olmaması sözleşmenin geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü etkilemeyecektir. 

13. “Üyelik Sözleşmesi”nin Ekleri

13.1 “Üye”, “Ek-1 Kullanım Koşulları,Ek-2 Gizlilik Politikası,Ek-3 AUDIOPHILE.ORG Hizmetleri , Ek-4 İlan Verilmesi, Satışa Arzı, Listelenmesi Yasaklı Ürün ve Hizmetler, Ek-5 Kullanıcı Profilinde Değişiklik, Ek-6 AUDIOPHILE.ORG Hizmetler Kategorisi Kuralları' ile “Portal”da yayınlanan şartlar ve kuralların, işbu “Üyelik Sözleşmesi”nin eki ve ayrılmaz olduğunu, içeriklerini okuyup anladığını, “Üye” olarak “Üyelik Sözleşmesi” ile eklerine” ve “Portal”da yayınlanan şartlarla kurallara uygun davranacağını kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğini beyan ve taahhüt etmektedir.

SÖZLEŞME EKLERi

Ek-1 Kullanım Koşulları
Ek-2 Gizlilik Politikası
Ek-3 Audiophile.org Hizmetleri 
Ek-4 İlan Verilmesi, Satışa Arzı Yasaklı Ürün ve Hizmetler
Ek-5 Kullanıcı Değerlendirme Esasları

5 Ek-1 Kullanım Koşulları

Ek-1 Kullanım Koşulları

 

1. KULLANIM KOŞULLARI

www.audiophile.org alan adlı internet sitesini kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. www.audiophile.org internet sitesini (bundan böyle “Portal” olarak anılacaktır) ziyaret ederek ve/veya “Üye” olarak, işbu “Kullanım Koşulları”nı okuduğunuzu, içeriğini tamamen anladığınızı, “Kullanım Koşulları”nda belirtilen ve “Portal”de bulunan ve zaman içinde yer alacak tüm hususları kayıtsız ve şartsız olarak kabul ettiğinizi, “Portal”da belirtilen tüm hususlarla ilgili olarak herhangi bir itiraz ve defi ileri sürmeyeceğinizi kabul, beyan ve taahhüt ediyorsunuz. Bu koşulları kabul etmediğiniz takdirde, lütfen 'Portal'ı kullanmaktan vazgeçiniz.

1.1. İşbu “Portal”ın sahibi Nida Kule Göztepe İş Merkezi K:12 Kadıköy İstanbul” adresinde mukim “AUDIOPHILE.ORG (bundan böyle kısaca “SATICI” olarak anılacaktır)’dir. “Portal”da sunulan ve işbu “Kullanım Koşulları”nın 3. maddesinde belirtilen hizmetler, “SATICI” tarafından sağlanmaktadır.
1.2. ”SATICI” işbu “Kullanım Koşulları”nı, “Portal”da yer alan her tür bilgi ve “İçerik”i, 'KULLANICI'ya herhangi bir ihbarda veya bildirimde bulunmadan dilediği zaman değiştirebilir. Bu değişiklikler periyodik olarak “PORTAL”da yayımlanacak ve yayımlandığı tarihte geçerli olacaktır. “PORTAL” hizmetlerinden belirli bir bedel ödeyerek ya da bedelsiz olarak yararlanan veya herhangi bir şekilde “PORTAL”a erişim sağlayan her gerçek veya tüzel kişi “Kullanım Koşulları”nı ve “SATICI” tarafından işbu “Kullanım Koşulları”nda yapılan her değişikliği kabul etmiş sayılmaktadır. İşbu ' Kullanım Koşulları' internet sitesi üzerinden yayınlanarak; “PORTAL”ı kullanan her gerçek veya tüzel kişi tarafından erişimi mümkün kılınmıştır.

2. TANIMLAR

“Portal”: www.audiophile.org isimli alan adından ve bu alan adına bağlı alt alan adlarından oluşan “SATICI”nın“Hizmet”lerini sunduğu internet sitesi.
“Kullanıcı”: “Portal”a erişen her gerçek veya tüzel kişi.
“Üye”: “Portal”a üye olan ve 'Portal' dahilinde sunulan hizmetlerden işbu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde yararlanan “Kullanıcı”.
“Üyelik”: “Üye” olmak isteyen “Kullanıcı”nın, “Portal”daki üyelik formunu doğru ve gerçek bilgilerle doldurması, verdiği kimlik bilgilerinin “SATICI” tarafından onaylanması ve bildirimi ile kazanılan statüdür. Üyelik işlemleri tamamlanmadan “Üye” olma hak ve yetkisine sahip olunamaz. “Üyelik” hak ve yükümlülükleri, başvuruda bulunana ait olan, kısmen veya tamamen herhangi bir üçüncü şahsa devredilemeyen hak ve yükümlülüklerdir. “Üyelik” başvurusu herhangi bir sebep gösterilmeksizin “SATICI” tarafından reddedilebilir veya ek şart ve koşullar talep edilebilir. “SATICI” gerekli görmesi halinde “Üye”nin “Üyelik” statüsünü sona erdirebilir, “Üyelik”i herhangi bir sebeple sona erenin sonradan yapacağı “Üyelik” başvurusunu kabul etmeyebilir.
'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı': Üye’nin 'Portal' içerisinde sunulan hizmetlerden yararlanmak için gerekli olan iş ve işlemleri gerçekleştirdiği, 'Üyelik”le ilgili konularda “SATICI”e talepte bulunduğu, 'Üyelik bilgilerini güncelleyip, sunulan hizmetlerle ilgili raporlamaları görüntüleyebildiği, kendisinin belirlediği ve münhasıran kendisi tarafından kullanılacağını taahhüt ettiği 'kullanıcı adı' ve 'şifre' ile 'Portal' üzerinden eriştiği 'Üye'ye özel internet sayfaları bütünü.
“AUDIOPHILE.ORG Hizmetleri” ('Hizmet'): 'Portal' içerisinde 'Üye'nin işbu sözleşme içerisinde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla “SATICI” tarafından sunulan uygulamalardır. “SATICI”, 'Portal' içerisinde sunulan 'Hizmet'lerinde dilediği zaman değişiklikler ve/veya uyarlamalar yapabilir. Yapılan değişiklikler ve/veya uyarlamalarla ilgili 'Üye'nin uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar “Portal”dan 'Üye'ye duyurulur, açıklanan şartlar ve koşullar “Portal”da yayımlandığı tarihte yürürlüğe girer.
“İçerik”: “Portal”da yayınlanan ve erişimi mümkün olan her türlü bilgi, yazı, dosya, resim, video, rakam vb. görsel, yazımsal ve işitsel imgeler.
'AUDIOPHILE.ORG Arayüzü' : AUDIOPHILE.ORG ve 'Üye'ler tarafından oluşturulan içeriğin 'Kullanıcı”lar tarafından görüntülenebilmesi ve 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'ından sorgulanabilmesi amacıyla 'Kullanıcı”lar tarafından kullanılan; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında korunan ve tüm fikri hakları “SATICI”e ait olan tasarımlar içerisinde “Portal” üzerinden yapılabilecek her türlü işlemin gerçekleştirilmesi için bilgisayar programına komut veren internet sayfaları.
“AUDIOPHILE.ORG Veritabanı” : “Portal” dahilinde erişilen içeriklerin depolandığı, tasnif edildiği, sorgulanabildiği ve erişilebildiği “SATICI”e ait olan 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince korunan veritabanıdır

3. AUDIOPHILE.ORG HİZMETLERİ

3.1. ”SATICI”, 'Üye'ler tarafından 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'na yüklenen içeriklerin, arayüzler kullanılmak suretiyle 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı' üzerinden 'Kullanıcı”lar tarafından görüntülenebilmesini temin etmektedir.
3.2. ”SATICI”, “Portal” içerisinde 'Kullanıcı”ların, 'Üye' ilanlarına daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak üzere ilanların görüntülenmesini önceliklendiren çeşitli tiplerde listeleme hizmetleri vermektedir.
3.3. ”SATICI”, “Portal” dahilinde gerçekleştirilen işlemlere, görüntüleme sayılarına yönelik çeşitli kategoriler altında raporlama hizmetlerini sunmaktadır.
3.4. ”SATICI”, “Portal” dahilinde verdiği hizmetlere yenilerini ekleme, mevcut hizmetlerin kapsam ve sunulma koşulları ile “Portal” dahilinde erişilen 'İçerik'leri her zaman değiştirme, üçüncü kişilerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını saklı tutmaktadır. “SATICI”, bu hakkını hiçbir bildirimde bulunmadan ve önel vermeden dilediği biçimde kullanabilir.

4. AUDIOPHILE.ORG PORTALI KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

4.1. 'Kullanıcı”lar hukuka uygun amaçlarla “Portal” üzerinde işlem yapabilirler. 'Kullanıcı”ların “Portal” dahilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine ait olacak olup, söz konusu hukuki ve cezai yükümlülüklerle ilgili “SATICI”nınherhangi bir sorumluluğu bulunmadığını “Kullanıcı” kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
4.2. “Portal”, 'Üye'ler tarafından 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı'na yüklenen 'İçerik'lerin görüntülenmesi esasıyla çalışmaktadır. “SATICI”, 'Kullanıcı'lar tarafından görüntülenen ilan ve 'İçerik'lerin hiçbir koşulda doğruluğunu, gerçekliği, güvenliğini ve hukuka uygunluğunu garanti etmemektedir. Söz konusu ilan ve 'İçerik'ler dolayısıyla “SATICI”nınherhangi bir sorumluluğu bulunmadığını, ortaya çıkabilecek zararlardan ötürü “SATICI”nınhiçbir tazmin yükümlülüğü olmayacağını “Kullanıcı”lar kabul ve beyan etmektedir.
4.3. 'Kullanıcı' “Portal” dâhilinde bulunan her türlü resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video klipleri, dosyaları, veritabanlarını, katalogları ve listeleri kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla “SATICI” ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini, izni ve yetkisi olmayan başka amaçlarla kullanımda bulunmayacağını, kendisine ya da başka bir kişiye ait veritabanı, kayıt veya rehber yaratmak için kullanmayacağını, ticari amaçlarla kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.
4.4. 'Kullanıcı'lar “Portal” dâhilinde Türk Ticaret Kanunu hükümleri uyarınca haksız rekabete yol açacak faaliyetlerde bulunmayacağını, “SATICI”nın ve üçüncü kişilerin şahsi ve ticari itibarı sarsacak, kişilik haklarına tecavüz veya taarruz edecek fiilleri gerçekleştirmeyeceğini, mevzuata, kamu düzenine ve genel ahlak kurallarına uygun hareket edeceğini, mevzuatın gerektirdiği önlemleri alacağını ve prosedürleri yerine getireceğini, yasadışı, suç teşkil edecek, rahatsız edici, kişilik haklarına zarar verici, fikri haklara, telif haklarına, marka haklarına ve mülkiyet haklarına tecavüz edici tutum ve davranışlarda bulunmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.
4.5. 'Kullanıcı'lar, “Portal” dahilinde eriştikleri bilgileri yalnızca bu bilgileri ifşa eden 'Üye' veya “SATICI”nın amacına uygun olarak kullanmakla, ticari olmayan amaçla görüntülemekle yükümlüdür.
4.6. ”SATICI”, 5651 Sayılı Yasa uyarınca 'Yer Sağlayıcılığı Faaliyet Belgesi'ne sahiptir. 5651 Sayılı Yasa ve ilgili mevzuat uyarınca 'Yer Sağlayıcı'lara getirilen yükümlülüklere uymak amacıyla 'Kullanıcı'ların “Portal” üzerinde gerçekleştirdikleri işlemlere ilişkin ilgili mevzuatta belirtilen nitelikteki kayıtları yasal süresi içinde kayıt altına almakta ve saklamaktadır.
4.7. ”SATICI”, 'Kullanıcı' bilgilerini kullanabilir, işleyebilir, paylaşabilir, ifşa edebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişim faaliyetlerinde, pazarlama faaliyetlerinde ve istatistikî analizler yapmak amacıyla kullanabilir. “SATICI” aynı zamanda; kullanıcının IP adresi, “Portal”ın hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, tarayıcı (browser) tipi, tarih ve saat gibi bilgileri de istatistiki değerlendirme ve kişiye yönelik hizmetler ve teklifler sunma gibi amaçlarla kullanabilir. Www.audiophile.org’un süreçlerini iyileştirme amaçlı araştırmalar yapmak, veri tabanı oluşturmak ve pazar araştırmaları yapmak için, AUDIOPHILE.ORG’in işbirliği içinde olduğu firmalara Kullanıcı bilgilerini aktarmasına, bu firmalar tarafından Kullanıcı bilgilerinin işlenmesine ve kullanılmasına Kullanıcı onay vermektedir.
4.8. AUDIOPHILE.ORG, on-line davranışsal reklamcılık ve pazarlama yapılabilmesi amacıyla siteye gelen kullanıcının sitedeki davranışlarını tarayıcıda bulunan bir cookie (çerez) ile ilişkilendirme ve görüntülenen sayfa sayısı, ziyaret süresi ve hedef tamamlama sayısı gibi metrikleri temel alan yeniden pazarlama listeleri tanımlama, pazarlama otomasyon araçlarını kullanma ve kullanıcıya özel mesaj/teklif ve öneriler iletme hakkını haizdir. Daha sonra bu kullanıcıya sitede ya da Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer sitelerde, kullanıcıların ilgi alanlarına göre hedefe yönelik reklam içeriği gösterebilir. Ayrıca Google, AFS reklamlarının AUDIOPHILE.ORG’e yönlendirilmesi esnasında Google KULLANICILARIN tarayıcısına çerez yerleştirebilir veya bunlarda yer alan çerezleri okuyabilir veya bilgi toplamak amacı ile web işaretleri kullanabilir.
4.9. “Portal” üzerinden erişilen ve/veya görüntülenen içeriğin depolandığı veritabanına yalnızca ilgili içeriklerin görüntülenmesi amacıyla ve/veya “SATICI”nın “Kullanım Koşulları” çerçevesinde üçüncü kişilerce erişilmesi hukuka uygundur. Bunun dışındaki yapılan erişimler hukuka aykırı olup; 'AUDIOPHILE.ORG’in her tür talep, dava ve takip hakları saklıdır.
4.10. ”SATICI”, “ilanların içeriklerini öğrenme amacıyla görüntülemeye ve “AUDIOPHILE.ORG Arayüzü”nü kullanmaya izin vermekte olup, bunun dışında bir amaçla veri tabanı üzerinden belirli bir sayıda veya bütününe yönelik olarak ilanlara ulaşılmaya çalışılması, ilanların, müşteri bilgilerinin, tasarımlarının, kod ve yazılımlarının, veri tabanında yer alan bilgilerinin kısmen veya tamamen kopyalanması, bunların başka mecralarda doğrudan veya dolaylı olarak yayınlanması, derlenmesi, işlenmesi, değiştirilmesi, başka veritabanlarına aktarılması, bu veritabanından üçüncü kişilerin erişimine ve kullanımına açılması, “SATICI” üzerindeki ilanlara link verilmesi de dâhil olmak üzere benzer fiillerin işlenmesine “SATICI” tarafından izin verilmemekte ve rıza gösterilmemektedir. Bu tür fiiller hukuka aykırı olup; 'AUDIOPHILE.ORG’in talep, dava ve takip hakları saklıdır.
4.11. 'Portal'in bütününün veya herhangi bir bölümünün bozma, değiştirme, tersine mühendislik yapma amacıyla kullanılması, 'Portal'in iletişim veya teknik sistemleri engelleyen, bozan ya da sistemlere müdahale eder bir şekilde 'Site'ye erişim sağlanmaya çalışılması, Site üzerinde otomatik program, robot, örümcek, web crawler, örümcek, veri madenciliği (data minig) veri taraması (data trawling) vb. 'screen scraping' yazılımları veya sistemleri, otomatik aletler ya da manuel süreçler kullanılması, diğer kullanıcılarının verilerine veya yazılımlarına izinsiz olarak ulaşılması, 'Site'nin ve 'Portal'deki içeriğin “Kullanım Koşulları” ile belirlenen kullanım sınırları dışında kullanılması hukuka aykırı olup; “SATICI”nın her tür talep, dava ve takip hakları saklıdır. İşbu şartlara ve yasalara aykırı kullanımın tespiti halinde; “SATICI”, “Kullanıcı”yı yetkili makamlara bildirme hakkına sahiptir. “Kullanıcı” bu tür kullanımlar sonucu oluşan zarar ve taleplerden “bizzat sorumlu olduğunu kabul etmektedir.
4.12. “Portal”de verilen hizmetin kesintiye uğraması, bilgi iletiminde aksaklıklar, gecikmeler, başarısızlar yaşanması, veri kaybı halinde oluşabilecek her türlü doğrudan ve dolaylı zararlardan “SATICI”nın sorumlu tutulamayacağını “Kullanıcı” kabul ve taahhüt etmektedir.

4.13. Bir ilanın içinde gerek yazı, gerek resim veya başka bir biçimde şu türde girişlerin yapılması yasaktır;
- Rakip sitelere verilecek linkler,
- Mal ve hizmet alan, satan veya ticaretini yapan sitelere verilecek linkler,
- Audiophile.org dışında ticaret yapılmasını öneren veya Audiophile.org kullanıcılarına doğrudan satış yapmayı amaçlayan sitelere verilecek linkler,
- Audiophile.org’da satışı yasak olan ürünlerin satışını yapan web sitelerine verilen linkler,
- Audiophile.org kullanıcı bilgisi ve şifresini sorgulayan sitelere verilen linkler.
- İlan verenin elinde mevcut olmayıp bir ürünün getirtilme vaadi ile verilecek ilanlar
- Fiyat rekabeti, haksız rekabet amacı ile veya başka ürünleri karalama amacı ile giriş yapıldığı şüphe uyandıran ilanlar
- Sürekli büyük harf kullanarak girilen ilanlar
- Süresi dolmadan önce satıldı olarak işaretlenen bir ürünün 30 gün içinde tekrardan satılmamış gibi girilmesi
- Satılan bir ürünün girişinin içinin boşaltılması daha sonra satıldı olarak işaretlenmesi
- Aynı ürünün birden fazla kategoriye girilmesi
- Aynı ilanın içine birden fazla ürün için reklam ve tanıtım mahiyetinde ve ticari olduğu şüphe uyandıracak giriş yapılması
Yukarıdaki türde girişlerin belirlenmesi site yönetiminin takdirindedir. Bu tür girişler bir uyarı yapılmadan site yönetimi tarafından silinebilirler, kullanıcının üyeliği ban edilebilir. Böyle bir durumda kullanıcı bir hak iddia edemez veya ücret iadesi isteyemez

5. FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Bu “Portal” dahilinde erişilen veya hukuka uygun olarak kullanıcılar tarafından sağlanan bilgiler ve bu “Portal”ın (sınırlı olmamak kaydıyla 'AUDIOPHILE.ORG Veritabanı', 'AUDIOPHILE.ORG Arayüzü', tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar) tüm elemanları (hepsi birlikte “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmaları” olarak anılacaktır) “SATICI”e ait ve/veya “SATICI” tarafından üçüncü bir kişiden lisans altında alınmıştır. 'Kullanıcı'lar, “SATICI” hizmetlerini, “SATICI” bilgilerini ve “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, kopyalamak, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının “SATICI”nın hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildirler. İşbu 'Site Kullanım Koşulları' dahilinde “SATICI” tarafından sarahaten izin verilen durumlar haricinde “SATICI”nın telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, işleyemez, dağıtamaz veya bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz.

İşbu 'Kullanım Koşulları' dahilinde “SATICI” tarafından sarahaten yetki verilmediği hallerde “SATICI”; “SATICI” hizmetleri, “SATICI” bilgileri, “SATICI” telif haklarına tabi çalışmaları, “SATICI” ticari markaları, “SATICI” ticari görünümü veya bu site vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

6. KULLANIM KOŞULLARINDA DEĞİŞİKLİKLER

“SATICI”, dilediğinde, tek taraflı olarak işbu 'Kullanım Koşulları'nı herhangi bir zamanda “Portal”da ilan ederek değiştirebilir. İşbu 'Kullanım Koşulları'nın değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanarak, yürürlüğe girecektir. İşbu 'Kullanım Koşulları' “Kullanıcı”nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

7. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, geç ifa etme, eksik ifa etme veya ifa etmeme hallerinde “SATICI”nın herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır. 'Mücbir sebep', ilgili tarafın makul kontrolü haricinde ve “SATICI”nın gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği olaylar olarak yorumlanacak olup, sayılanlarla sınırlı olmamak şartıyla doğal afet, savaş, yangın, grev, ayaklanma, isyan, kötü hava koşulları, altyapı ve internet arızaları, sisteme ilişkin iyileştirme veya yenileştirme çalışmaları ve bu sebeple meydana gelebilecek her türlü arıza, elektrik kesintisi mücbir sebep hallerindendir.

8. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu 'Kullanım Koşulları' uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu 'Kullanım Koşulları' dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde yabancılık unsuru bulunması durumunda Türk kanunlar ihtilafı kuralları hariç olmak üzere Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu “Kullanım Koşulları”ndan dolayı doğan veya doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

9. YÜRÜRLÜK ve KABUL

İşbu 'Kullanım Koşulları' “SATICI” tarafından “Portal”de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer. 'Kullanıcı'lar işbu ”Kullanım Koşulları”nı ve zaman içinde yapılan değişiklikleri “Portal”ı kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar.

6 Ek-2 Gizlilik Politikası

Ek-2 Gizlilik Politikası


İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, Audiophile.org tarafından yönetilmekte olan http://www.audiophile.org/ adresinde yer alan web sitesinin, (“Portal”) kullanımı sırasında elde edilen ve/veya üçüncü kişilerden alınan kişisel verilerin kullanımına ilişkin koşul ve şartları tespit etmektir. İşbu Gizlilik Politikası’nda tanımlanmayan ifadelerin yorumlanmasında Kullanım ve Üyelik Sözleşmesi’ndeki tanımlar dikkate alınacaktır. Kullanıcılar, Üyelik Sözleşmesi’ni kabul etmeleri üzerine işbu Gizlilik Politikası’nı da kabul etmiş sayılacaktır. Bununla beraber işbu gizlilik politikası aynı zamanda üyelik ilişkisi dışında kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesine ilişkin bilgilendirme niteliğini haizdir. 

Audiophile.org, teknolojiye yatırım yaparak yenilikçi ürün ve hizmet uygulamaları ile internet alanında Kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için sürekli kendisini yenilemekte ve en iyi hizmeti verebilmek için çalışmaktadır. Audiophile.org, bu amacını gerçekleştirebilmek için Kullanıcıların kişisel verilerini aşağıda detayları açıklanan kapsam ve koşullarda işlemektedir.
Veriler Nasıl Elde Edilmektedir?
Audiophile.org, daha etkin bir şekilde çalışmak ve size en iyi deneyimi sunmak için kişisel verilerinizi toplamaktadır. Verileriniz, aşağıdaki yöntemler kullanılarak toplanmaktadır:
• Doğrudan Tarafımıza Vermiş Olduğunuz Veriler: Hizmet’in ifası için ve Portal’ın kullanımı öncesinde veya sırasında, Audiophile.org’e Kullanıcıların kendi inisiyatifleri doğrultusunda verdikleri kişisel verileri ifade eder. Bu kişisel veriler, doğrudan Kullanıcılar tarafından Audiophile.org’e verilen tüm kişisel verileri kapsar. Örneğin, ad-soyad, iletişim bilgileri, kimlik bilgileri, anketlere verilen cevaplar, demografik veriler ve içerik bilgileri bu tür verilere girmektedir.
• Platformumuzu Kullandığınız Zaman Elde Ettiğimiz Veriler: Audiophile.org’in sunduğu hizmet sırasında, belirli yazılım ya da teknolojik araçlar vasıtasıyla Kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına ilişkin kişisel verileri kapsamaktadır. Örneğin, konum verileri ve sık kullanılanlar ile birlikte ilgi alanları ve kullanım verileri bu tür verilere girmektedir.
Audiophile.org, online davranışsal reklamcılık ve pazarlama yapılabilmesi amacıyla siteye gelen kullanıcının üye olmasalar dahi sitedeki davranışlarını tarayıcıda bulunan bir cookie (çerez) ile ilişkilendirme ve görüntülenen sayfa sayısı, ziyaret süresi ve hedef tamamlama sayısı gibi metrikleri temel alan yeniden pazarlama listeleri tanımlama hakkını haizdir. Daha sonra bu kullanıcıya sitede ya da Görüntülü Reklam Ağı’ndaki diğer sitelerde, kullanıcıların ilgi alanlarına göre hedefe yönelik reklam içeriği gösterilebilir.
Google AFS reklamlarının Audiophile.org’e yönlendirilmesi esnasında Google kullanıcıların tarayıcısına çerez yerleştirebilir veya bunlarda yer alan çerezleri okuyabilir veya bilgi toplamak amacı ile web işaretleri kullanabilir.
Verilerin toplanmasına ilişkin detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
Hangi Veriler Toplanmaktadır?
Audiophile.org, yukarıda belirtilen metotlarla Kullanıcılardan çeşitli statik (sabit) ve dinamik (değişken) veriler toplamaktadır. Audiophile.org’in topladığı veriler, kullandığı hizmetler ile özelliklere bağlıdır.
İşbu başlık altında, Audiophile.org tarafından sunulan Hizmetler kapsamında işlenen ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca kişisel veri sayılan verilerin hangileri olduğu aşağıda gruplar halinde sıralanmıştır. Aksi açıkça belirtilmedikçe, işbu Gizlilik Politikası kapsamında arz edilen hüküm ve koşullar kapsamında “kişisel veri” ifadesi aşağıda yer alan bilgileri tanımlamaktadır. Ad ve İletişim Bilgileri: Ad, soyadı, telefon, adres, e-mail adresi, fatura bilgileri, TC kimlik numarası (ulusal kimlik numarası), kimlik fotokopisi ve diğer benzer veriler. Kimlik Doğrulama Bilgileri: Kullanıcıların üyelik bilgileri, kimliği doğrulamak için ve hesaba erişimi sağlamak için kullanılan parolaları, Kullanıcı Adı, kontak bilgileri, parola ipuçları, Kullanıcı numaraları, ilan numaraları. Demografik Veriler: Doğum tarihi, yaş, cinsiyet, meslek, tercih edilen dil ve benzeri veriler.
• Kullanım Verileri ve Sık Kullanılanlar: Çeşitli yazılım ve teknolojik araçlar vasıtasıyla cihazlarınızdan toplanan veriler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Audiophile.org’i veya Çağrı Merkezlerini arama nedenleriniz, emlak endeksi kullanım bilgileri, ürünün kullanıldığı tarih ve saat verileri, endeks sorgusu oluşturulan il, ilçe, mahalle, Portal üzerinden bakılan ürünler, metrekare fiyatları, önceliklendirme seçenekleri, tercih edilen geri dönüş metodu ve tarihi, cevap verilen kanallar, Portal’a son giriş tarihi, kullanılan Doping türü, gönderi türü, ziyaret edilen web siteleri, girilen arama terimleri, ziyaret edilen ürün ve ilanların kategorileri, hizmet kullanımı sırasında oluşan hatalar ve benzeri veriler.
• Konum Verileri: Kullanıcıların hassas veya yaklaşık konumları ile ilgili verileri kapsar. GPS verisi ile IP ve port adreslerinden çıkarılan konum verisi, kullanıcı Audiophile.org’in mobil uygulamalarını kullanırken, kendi bulunduğu konumun etrafındaki ilanları aramak istemesi durumunda ve kullanıcının izin vermesi halinde kullanılır.
• Ödeme Verileri: Ajans ve müşteri fatura ve ödeme bilgileri (ad-soyadı- fatura adresi), üyeye gönderilen faturalar ve üyelerden alınan ödemelere ait dekont örnekleri, ödeme numarası, fatura numarası, fatura tutarı, fatura kesim tarihi gibi veriler.
• İçerik Verileri: Markanın sahte olmadığına dair talep edilen belgeler (fatura, garanti belgesi vs), ürünün kişiye ait olduğunu ya da ürün üzerindeki yetkisini gösteren belgeler (tapu, ruhsat, marka tescil belgesi gibi), ilan bilgileri, üyelik bilgileri, bildirim açıklaması, çözüm açıklaması, memnuniyet, bildirim nedeni, müşteri notu, yenileme tarihi, ilan reddetme nedeni, geri bildirim, belge gönderim nedeni, Hizmet’in kullanımı sırasında belirtilen hata içeriği, ara bilgilendirme durumu, ara bilgilendirme, arama nedeni gibi benzer veriler.
Parmak izimi vermek zorunda mıyım?
Mobil uygulamada şifre kullanımı yerine parmak izi ile giriş uygulamasını tercih edebilirsiniz. Mobil cihazın ayarlar kısmından yapacağınız parmak izi tanımlaması ile gerçekleştirilecek işlem kapsamında Audiophile.org’e parmak iziniz hiçbir şekilde iletilmeyecektir. Mobil cihaz üzerinden Audiophile.org’e sadece doğrulama ya da hata uyarısı gelmekte ve buna istinaden uygulamaya girişiniz sağlanmaktadır. Onay gelmediği takdirde işlemi tekrarlamaya ya da başka bir yolla giriş yapmaya yönlendirilirsiniz. Parmak izi ile giriş seçeneğini cihazınızın ayarlar bölümünden her zaman kapatabilirsiniz.
Toplanan Veriler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?
İşbu Gizlilik Politikasında ve Üyelik Sözleşmesinde yer alan amaçlar doğrultusunda kişisel verileriniz, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ve aşağıda detayları belirtilen amaçlar dairesinde işlenecektir.
Yukarıda yer alan veri kategorilerinin hangi amaçla işleneceklerine dair detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.
Ad ve İletişim Bilgileri: şirket içi değerlendirme, iletişim, Kullanıcı kayıt, potansiyel müşteri bilgisi elde etmek, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, müşteri portföy yönetimi, promosyon, analiz, şikayet yönetimi, müşteri memnuniyeti süreçlerini yönetmek, pazarlama, reklam, araştırma, faturalandırma, etkinlik bilgilendirmesi, operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi, hizmet kalitesinin ölçülmesi, geliştirilmesi, denetim, kontrol, optimizasyon, müşteri doğrulama, pazarlama, satış, reklam, satış sonrası hizmetleri, dolandırıcılığın tespit edilmesi;
Kimlik Bilgileri: Kullanıcı kayıt, sorun/hata bildirimi, kontrol, operasyonel faaliyetlerin geliştirilmesi, yürütülmesi, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, şirket içi değerlendirme, müşteri portföy yönetimi, hizmet kalitesinin ölçülmesi, iletişim, optimizasyon, denetim, risk yönetimi;
Demografik Veriler: promosyon, şirket içi değerlendirme, analiz, iletişim, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat,Kullanım verileri ve ilgi alanları-sık kullanılanlar: Pazarlama, satış, reklam, denetim ve kontrol, risk yönetimi, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, şirket içi değerlendirme, müşteri portföy yönetimi, satış sonrası hizmetler, hizmet kalitesinin ölçülmesi, geliştirilmesi, iletişim, şikayet yönetimi süreçlerini yürütmek, operasyonel faaliyetlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi, kayıt, sorun/hata bildirimi;
Konum verileri: Denetim ve kontrol, risk yönetimi;
Ödeme Verileri: Faturalandırma sürecini yönetmek, muhasebe, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, tahsilat, şirket içi değerlendirme, müşteri portföy yönetimi, satış sonrası hizmetler, iletişim, pazarlama, denetim, kontrol, ödeme hizmet sağlayıcıları ile yürütülen süreçler kapsamında;
İçerik: İş geliştirme, optimizasyon, müşteri portföy yönetimi, denetim, kontrol, operasyonel faaliyetlerin geliştirilmesi, iş geliştirme, promosyon, şirket içi değerlendirme, müşteri yönetimi, analiz, satış sonrası süreçlerin geliştirilmesi, tahsilat, satış sonrası hizmetler, iletişim, hizmet kalitesi ölçülmesi, geliştirilmesi, şikayet yönetimi süreçlerini yürütmek amacıyla işlenebilecektir.
Audiophile.org tarafından Portal dâhilinde düzenlenen periyodik anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilen bilgiler, Audiophile.org ve işbirliği içindeki kişiler tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistikî analiz yapmak, süreçlerini iyileştirmek ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır.
Kişisel Veriler Nerede Depolanır ve İşlenir?
Elde ettiğimiz kişisel verileriniz yurtiçinde veya yurtdışında Audiophile.org’in ya da bağlı kuruluşlarının, alt kuruluşlarının veya işbirliği içinde bulunduğu hizmet servis sağlayıcılarının tesisi bulunan başka bir ülkede depolanabilir ve işlenebilir.
İşbu Gizlilik Politikası kapsamında toplanan kişisel verileriniz burada yer alan hükümlere ve verilerin depolandığı ve işlendiği ülkede yürürlükte olan mevzuat kapsamında ve öngörülen güvenlik önlemleri dâhilinde işlenecektir.
Veriler Kimlerle Paylaşılmaktadır?
Audiophile.org, Kullanıcıya ait kişisel verileri ve bu kişisel verileri kullanılarak elde ettiği yeni verileri, Üyelik Sözleşmesi ve Hizmetler’in ifası, Kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi (iyileştirme ve kişiselleştirme dahil), Kullanıcıların güvenliğini sağlamak, dolandırıcılığı tespit etmek, Hizmet’lerin geliştirilmesi, operasyonel değerlendirme araştırılması, hataların giderilmesi, Kullanıcı kimliklerinin doğrulanması ve işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan amaçlardan herhangi birisini gerçekleştirebilmek için dış kaynak hizmet sağlayıcılar, kargo şirketleri, hukuk büroları, araştırma şirketleri, çağrı merkezleri, şikayet yönetimi ve güvenliğin sağlanmasına ilişkin yazılım şirketleri, ajanslar, danışmanlık şirketleri, basım sektöründe yer alan şirketler, sosyal medya mecraları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.
Ayrıca, Kullanıcının Ad ve İletişim Bilgileri, ödeme aşamasında onaylayacağı ödeme kuruluşu çerçeve sözleşmesi uyarınca ve 9 Ocak 2008 tarihli ve 26751 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik uyarınca kimlik doğrulaması gerçekleştirilmesi amacıyla ödeme kuruluşlarıyla paylaşılabilecektir.
Cihazınıza yerleştirilen çerezler aracılığıyla elde edilen kişisel verileriniz üçüncü kişiler ile işbu Gizlilik Politikasında belirtilen kapsam ve amaçlarla paylaşılabilecektir.
Audiophile.org kişisel verileri yukarıda belirtilen kategoriler dahilinde yurt içinde üçüncü kişilere aktarabileceği gibi yurt dışına da aktarabilecektir.
Verilerinize Erişim Hakkınız ve Düzeltme Talepleriniz
Kullanıcı, Audiophile.org’e başvurarak kendisiyle ilgili;
• Kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenme,
• Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme,
• İlgili mevzuatta öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
• İlgili mevzuat uyarınca yapılan düzeltme, silme ve yok edilme işlemlerinin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etme,
haklarına sahiptir.
Kullanıcı, yukarıda belirtilen taleplerini aşağıda yer alan “Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?” maddesinde belirtilen iletişim kanalı ile Audiophile.org’e iletebilecektir. Audiophile.org, yukarıda yer alan talepler uyarınca, gerekçeli olumlu/olumsuz yanıtını, yazılı veya dijital ortamdan gerçekleştirebilir.
Taleplere ilişkin gerekli işlemler için ücret alınmaması esastır. Bununla birlikte, işlemlerin bir maliyet gerektirmesi halinde, Kişisel Verilerin Korunması Kurulu tarafından, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 13. Maddesine göre belirlenen tarife üzerinden ücret talep edilmesi mümkündür.
Kişisel Verileri Saklama Süresi
Audiophile.org, elde ettiği kişisel verileri, Kullanıcılara Hizmetten en iyi şekilde faydalanabilmeleri için işbu Gizlilik Politikası ve Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen şartlar çerçevesinde ve Üyelik Sözleşmesi’nin mahiyetinden kaynaklanan yükümlülükleri yerine getirebilmesi adına işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edecektir.
Buna ek olarak, Audiophile.org, Üyelik Sözleşmesi’nden doğabilecek herhangi bir uyuşmazlık durumunda, uyuşmazlık kapsamında gerekli savunmaların gerçekleştirilebilmesi amacıyla sınırlı olmak üzere ve ilgili mevzuat uyarınca belirlenen zamanaşımı süreleri boyunca kişisel verileri saklayabilecektir.
Veri Güvenliğine İlişkin Önlemlerimiz ve Taahhütlerimiz
Audiophile.org, kişisel verilerinizin güvenli bir şekilde korumayı taahhüt eder. Kişisel verilerinizin hukuka aykırı olarak işlenmesini ve erişilmesini engellemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik teknik ve idari tedbirleri çeşitli yöntemler ve güvenlik teknolojileri kullanarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca, özel nitelikli kişisel verilerinizi Kurul tarafından belirlenen yeterli önlemlerin alınması ile işlenmektedir.
Audiophile.org, Kullanıcılar hakkında elde ettiği kişisel verileri bu işbu Gizlilik Politikası ve 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine aykırı olarak başkasına açıklamayacaktır ve işleme amacı dışında kullanmayacaktır. Audiophile.org, işbu Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca dış kaynak hizmet sağlayıcılarla Kullanıcılar’a ait kişisel verilerin paylaşılması durumunda, söz konusu dış kaynak tedarikçilerinin de işbu madde altında yer alan taahhütlere riayet edeceğini beyan eder.
Ancak Portal üzerinden başka uygulamalara link verilmesi halinde, Audiophile.org uygulamaların gizlilik politikaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.
Gizlilik Politikası Üzerinde Gerçekleşecek Olan Değişiklikler
Audiophile.org, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini dilediği zaman Portal üzerinden yayımlamak suretiyle güncelleyebilir ve değiştirebilir. Audiophile.org’in Gizlilik Politikası’nda yaptığı güncelleme ve değişiklikler Portal’da yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır.
Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?
Kullanıcı, işbu Gizlilik Politikası’na konu bilgilerinin tam, doğru ve güncel olduğunu, bu bilgilerde herhangi bir değişiklik olması halinde bunları derhal https://www.audiophile.org/uyelik-bilgilerim/ linkinden güncelleyeceğini taahhüt eder. 
Kullanıcı’nın güncel bilgileri sağlamamış olması halinde Audiophile.org’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
Kullanıcı ayrıca, Gizlilik Politikası kapsamında kişisel verilerin işlenmesinin durdurulmasını da talep edebilir. 

7 Ek-3 Audiophile.org Hizmetleri

Ek-3 Audiophile.org Hizmetleri

1. “SATICI” İlan Hizmetleri

1.1. 'Üye', 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden “SATICI” tarafından belirlenen kurallara uygun olarak ilanlarını yaratacak ve AUDIOPHILE.ORG Veritabanı’na yükleyecektir.
1.2 ”SATICI”, 'Üye' tarafından oluşturulan ilan/ilanları değerlendirmeye alacak; bahsi geçen ilanların 'Portal'da yayınlanmasını kabul veya reddedecektir. “SATICI”, ilanların değerlendirmesine yönelik kriterleri, koşulları ve süreleri serbestçe tayin ve tespit ederek, “Portal”de yayınlayacaktır.
1.3 ”SATICI”, “Portal”da yayınlanan ilanların hukuka ve ahlaka aykırı olması, başkalarının şahsi ve ticari haklarına tecavüz edici nitelik taşıması veya bu yönde yapılan ihtarlara muhatap olması veya işbu sözleşme ve “Portal”da yer alan kural ve koşullara doğrudan veya dolaylı olarak aykırı olması gibi sebeplerle 'Üye'ye herhangi bir ihtarda bulunmadan ilgili ilanının yayınını geçici veya sürekli olarak durdurabilir. “SATICI” bahsi geçen duruma ilişkin 'Üye'ye herhangi bir geri ödemede bulunmayacağını, aynı şekilde 'Üye' de ödemiş olduğu bedelin iadesini “SATICI”den talep ve dava etmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
1.4 ”SATICI”, 'Üye'nin ilanlarının ve ilan içerisindeki metin, resim ve içeriklerin başka sitelerde, arama motorlarında ve “SATICI” ilan ve reklamlarında görüntülenebilmesi için üçüncü kişilerle anlaşma yapabilir. 'Üye', bu konuda “SATICI”e yetki verdiğini işbu sözleşmede açıklıkla beyan ve kabul etmektedir.
1.5 'Üye', 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden yaptığı her türlü iş ve işlemin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu; burada gerçekleştirilen iş ve işlemleri kendisinin gerçekleştirmediği yolunda herhangi bir def’i ve/veya itiraz ileri süremeyeceğini ve/veya bu def’i veya itiraza dayanarak yükümlülüklerini yerine getirmekten kaçınmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
1.6 'Üye', 'Portal'da yayınlayacağı ilanlarda karalama, kötüleme, ticari iftira atma, tehdit veya taciz etme gibi hukuka aykırı her türlü fiili gerçekleştirmeyeceğini, 'Portal'ın altyapısını gerekçesiz ya da aşırı derecede yük getirecek girişimlerde ve eylemlerde bulunmayacağını, yüz kızartıcı, pornografik veya ahlaka aykırı içerikli metinlerin ve görsellerin 'Portal'da yayınlanacak reklamlarda yer almasına izin vermeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
1.7 'Üye', 'Portal'da yayınlattığı ilanlarda gerçek, doğru ve hukuka uygun bilgilerle mal ve hizmetlerinin reklam ve tanıtımını yapacaktır. 'Üye'nin hukuken üzerinde ilanında belirttiği şekilde tasarruf yetkisi olmayan, mal ve hizmetlere ilişkin ilan vermesi yasaktır. Bu kapsamda ilan veren 'Üye'ler için “SATICI”, 'Üye'ye herhangi bir ihtarda bulunmaya gerek olmadan 'Üye'liğini askıya alabilir, 'Üye'likten çıkarabilir, 'Üye'likten geçici bir süre uzaklaştırabilir, işbu sözleşmeyi herhangi bir geri ödeme yükümlülüğü olmadan tek taraflı olarak feshedebilir.
1.8 'Üye', tüketicinin korunması, fikri haklar, haksız rekabet, reklam konularını düzenleyenler dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın herhangi bir mevzuata aykırı ilan vermeyeceğini ve ilanlarında bu mevzuatlara aykırı beyanların; resim, video gibi görsellerin bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
1.9 'Üye', seçmiş olduğu kategoriye ilişkin ücreti ödemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.
1.10 “Üye”, kendisine ait ilanlarını 'Portal'ın 'Mağazalar' bölümünde detaylı olarak açıklandığı ve sınırları belirtildiği üzere, kendisine ait bir bölümde, kendisi tarafından belirlenen içerik ve bilgilerle birlikte 'Portal' üzerinden yayınlayabilir. Üye’nin işbu madde içerisinde belirtilen şekilde ilanlarını yayınlayabilmesi için, işbu sözleşmenin haricinde, 'Portal'ın 'Mağazalar' bölümünde belirtilen bedelleri ödemesi, bu bölümde belirtilen kural ve koşullara uyması ve ayrıca EK-7 Kurumsal Üyelik Kuralları’nda belirtilen kural ve koşullara uyacağını kabul, beyan ve taahhüt etmesi gerekmektedir.
1.11 'Üye', farklı bir kullanıcı adı kullanmak suretiyle birden fazla 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' açmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu kuralın ihlali veya herhangi bir sebeple 'Üye'likten çıkarılan, 'Üye'liği durdurulan veya askıya alınan birisinin tekrar Portal'a girmek için farklı bir kullanıcı adı ile bir veya daha fazla 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' açtığının, AUDIOPHILE.ORG tarafından tespit edilmesi halinde; AUDIOPHILE.ORG’in, bu kişinin tüm 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesapları'nı, herhangi bir ihtara gerek olmaksızın iptal etme ve işbu sözleşmeyi herhangi bir geri ödeme yükümlülüğü olmadan tek taraflı olarak feshetme yetkisi olacaktır.

2. “BeniOde” Güvenli Elektronik Ticaret Hizmetleri

Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti; işbu sözleşmede belirtilen 'Alıcı' ve 'Satıcı' sıfatına sahip 'Üye'lerin 'Portal'ın alt yapısını kullanarak alım-satım konusunda çevirimiçi (on-line) ortamda anlaşmalarını sağlayacak alt yapının kendilerine sunulması, bu alt yapı üzerinden varılan anlaşma koşullarına uygun olarak tarafların yüklendikleri borcun eksiksiz ifa edilmesi ve bu durumun taraflarca işbu “Sözleşme”de belirtilen koşullar dâhilinde usulüne uygun şekilde AUDIOPHILE.ORG’e bildirilmesi durumunda 'Alıcı' tarafından “AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na aktarılan ürün bedelinin 'Satıcı'nın hesabına transfer edilmesi, eğer 'Satıcı' borcunu gereği gibi ifa etmezse ve bu durum işbu “Sözleşme”de belirtilen koşullar çerçevesinde 'Alıcı' tarafından AUDIOPHILE.ORG’e bildirilirse; “Alıcı' tarafından “AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na aktarılan ürün bedelinin işbu sözleşmede belirtilen koşullar çerçevesinde 'Alıcı'ya iade edilmesini sağlayan, işbu sözleşme ve ayrılmaz bir parçası olan eklerinde ve 'Portal'da detayları açıklanan sistemdir.
Aşağıdaki hükümler, 'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'ni kullanan 'Alıcı' ve 'Satıcı' sıfatına sahip olan 'Üye'lerin hak ve yükümlülükleri ile “SATICI”nın bu hak ve yükümlülükler karşısındaki durumunu düzenlemektedir.
'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nden yararlanan 'Satıcı'lar aynı zamanda işbu sözleşmenin 1.1. Maddesinde belirtilen yükümlülüklere de uymak zorundadır. Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti’nden yararlanan 'Satıcı'ların sisteme girdikleri ilanlarda işbu sözleşmenin 1.1. Maddesinde belirtilen hükümler de geçerli olarak uygulanacaktır.

2.1 Alıcıların Hak ve Yükümlülükleri
2.1.1 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nde 'Alıcı'; 'Portal'da ilanları gösterilen 'Satıcı'ya ait ürün ve hizmetlerin satın alma talebini AUDIOPHILE.ORG internet portalının alt yapısını kullanarak yapar. 'Alıcı'nın 'Portal' üzerinden AUDIOPHILE.ORG’in internet portalına ait alt yapıyı kullanarak yapmış olduğu satın alma talebinin mahiyeti, ilanda belirtilen mal ve hizmetin satışıyla ilgili tüm şartları kabul ederek, 'Satıcı' ile arasında bir satış akdinin yapmış olduğu satın alma talebiyle akdin kurulduğu anlamına gelmektedir. 'Alıcı' bu satın alma talebiyle ilgili ürün ve hizmeti satın almayı kabul ve taahhüt eder.
2.1.2 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nde 'Satıcı'; eğer ürünün belli fiyat aralıkları içerisinde 'Alıcı' tarafından verilecek teklifler neticesinde kesin satış fiyatının belirlenmesine ilişkin bir satış yöntemi öngörmüşse, 'Teklif Ver' butonunu kullanarak, 'Alıcı' ürünü satın almak istediği fiyatı belirterek 'Satıcı'ya teklifini yapar. 'Alıcı'nın yapacağı bu teklif 'Satıcı'nın belirlediği teklif aralıkları içerisinde yapılmak zorundadır. 'Satıcı'nın 'Alıcı'nın teklifini kabul etmesi ile taraflar arasında sözleşme kurulmuş olur. Kabul beyanı sistem üzerinden 'Alıcı'nın elektronik posta adresine gönderilir ve eş zamanlı olarak 'Alıcı'nın 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı'nda görüntülenir. 'Satıcı' kabul veya red beyanını 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı'nı kullanarak yapmak zorundadır. 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' kullanılmadan yapılan kabul veya red beyanlarına ilişkin “SATICI”nın hiçbir sorumluluğu yoktur. 'Satıcı' tarafından 'Alıcı'nın verdiği teklifin işbu maddede belirtilen usulle kabul edilmesinden 5 (BEŞ) işgünü içerisinde taraflarca anlaşılan ürün bedelinin 'Alıcı' tarafından AUDIOPHILE.ORG’in 'Güvenli Hesabı'na yatırılmaması durumunda, taraflar arasındaki anlaşma kendiliğinden fesholunmuş addedilecektir. 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'nde 'Satıcı' ürünün fiyatını belirleyerek ilan içerisinde ilgili bölümde belirtmişse, “Alıcı”nın sepete ekleme işleminden sonra ürünle ilgili ödeme işlemini gerçekleştirmesi ile taraflar arasında sözleşme kurulmuş olur.
2.1.3 'Alıcı', Portal' üzerinden “SATICI” internet portalına ait alt yapıyı kullanarak yapmış olduğu satın alma talepleri ile 'Satıcı' tarafından belirlenmiş satış şartlarını ve usullerini de kabul etmiş sayılır. İstisnai durumlar hariç, 'Alıcı' tarafından yapılan satın alma talepleri geri çekilemez veya iptal edilemez. İşbu sözleşme kapsamında istisnai durumlar 2.1.2 (son) maddesinde belirtilen Teklif bedelinin suresi içerisinde 'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Hesabi'na yatırılmaması,'Satıcı'nın kimliğinin belirli olmaması, satıma konu olan ürünün işbu sözleşmenin .2.1.1 ve 2.1.2 maddelerinde belirtilen şekilde taraflar arasında sözleşmenin akdedilmesinden itibaren Satıcı tarafından belirtilen süre zarfında 'Alıcı'ya ulaşmaması olarak tanımlanmıştır.
2.1.4 'Alıcı', 'Portal' üzerinden “SATICI”nın internet portalına ait alt yapıyı kullanarak yapmış olduğu satın alma taleplerinde yalnızca, 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na para transferini yaparak para borcunun ifasını gerçekleştirebilir. Para borcunun ifasının 'AUDIOPHILE.ORG’in 'Güvenli Hesabı' dışında başka şekilde gerçekleştirilmesi durumunda; AUDIOPHILE.ORG’in işbu sözleşmede belirtilen 'Güvenli Elektronik Ticaret Hizmeti'ne ilişkin hiçbir sorumluluğu bulunmadığı gibi; 'Alıcı' ve 'Satıcı'nın hak ve borçları da işbu sözleşmede belirtilen hükümlere tabi değildir. AUDIOPHILE.ORG, para borcunun ifasında anlaşmalı bankalarla hareket ederek 'Alıcı'ya taksitle ödeme kolaylığı sunabilir. Bu durumda ilgili taksitli ödemeye ilişkin koşullar, “SATICI” tarafından ödemenin gerçekleştirilmesi sırasında 'Portal'ın ilgili bölümünden 'Alıcı'ya duyurulmaktadır. 'Alıcı' taksitli ödemeye karar verir ise, 'Portal'ın ilgili bölümünde belirtilen koşulları da kabul etmiş olmaktadır.
2.1.5 'Alıcı', işbu sözleşmede belirtilen koşullar dahilinde 'Satıcı' ile aralarındaki satış akdinin ödeme kısmının ifası amacıyla “AUDIOPHILE.ORG’in, Güvenli Hesabı'na, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan Ek-1’deki süreç tamamlanana kadar bloke edilmek üzere gönderilecektir. 'Alıcı', 'Satıcı'ya ürünün gönderi bilgilerini göndermesinden sonra ürünü teslim alıp 'Güvenli Hesap'taki ürün bedelinin 'Satıcı'nın hesabına transferi için 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunacağını veya 'Satıcı' tarafından kendisine gönderilen ürünü kabul etmemesi halinde ise, ürünü 'Satıcı'ya iade edeceğini ve ürün bedelinin kendisine iade edilmesi için 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunacağını kabul ve taahhüt eder. 'Alıcı' ürünü 'Satıcı'ya herhangi bir nedenle iade etmek üzere geri gönderdiği takdirde 'AUDIOPHILE.ORG’İN Güvenli Hesabı'nda tutulan ilgili ürüne ait satış bedeli, ancak 'Satıcı'nın ürünü geri aldığına dair ' AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunması halinde 'Alıcı'nın hesabına geri gönderilecektir. “Alıcı” tarafından işbu madde içerisinde belirtilen şekilde onay verilmesi halinde; verilen onay hiçbir şekilde onay geri alınamayacak, bu süreçten sonra ortaya çıkabilecek herhangi bir uyuşmazlık ve benzeri durumda “SATICI”, “Üye”ler arasındaki iletişimi sağlama da dahil olmak üzere herhangi bir yükümlülük altında bulunmayacaktır. 'Alıcı' yukarıda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde, “SATICI” tarafından 'Satıcı'nın kendisine yolladığı ürünü kabul etmiş sayılacağını ve 'AUDIOPHILE.ORG Güvenli Hesabı'nda bulunan söz konusu mala ilişkin ürün bedelinin herhangi bir uyarıya gerek kalmadan 'Satıcı'ya transferi için 'AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı' üzerinden bildirimde bulunmuş sayılacağını kabul ve beyan eder. 'Alıcı” işbu madde içerisinde belirtilen işlemleri işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan Ek-1’deki süreçlere, portal dahilinde konuyla ilgili yapılan açıklamalara ve sürelere uygun olarak yerine getireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.1 'Alıcı', 'Satıcı'lar tarafından satıma arz edilen ürün ve hizmetlerin ayıplı olup olmaması, listelenmesi, satışa arzı yasaklı ürünlerden olup olmaması, niteliği, orijinalliği, ürünün tanıtımında kullanılan yazılı ve/veya görüntülü açıklamaların doğruluğu ve tamlığı da dahil olmak üzere, ürün ve hizmetle ilgili hiçbir konu hakkında AUDIOPHILE.ORG’in bilgi sahibi olmadığı ve olması gerekmediğini ve bunları taahhüt ve garanti etmek yükümlülüğü bulunmadığını kabul ve beyan eder.
2.2 'Alıcı', 'Satıcı'ya havale edilmesi için 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na gönderdiği satış bedelinin KDV dahil hizmet bedeli komisyonu kesildikten ve 'Alıcı' tarafından işbu sözleşmenin 2.1.5. maddesinde belirtilen yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra 'Satıcı'nın “SATICI”e bildirdiği ve sadece Türkiye sınırları içerisindeki bir banka hesabına transfer edileceğini, bu süreçte 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'nda bulunan 'Alıcı' ve/veya 'Satıcı' nın parası üzerinde “SATICI”nın kendi adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmadığını kabul ve beyan eder.
2.2 Satıcıların Hak ve Yükümlülükleri
2.2.1 'Satıcı' satıma arz ettiği ürün ve hizmetler üzerinde çekişmesiz bir şekilde mutlak olarak tasarrufta bulunma hak ve yetkisine sahip olduğunu; bahsi geçen ürün ve hizmetlerin kendisi tarafından satılmasına karşı herhangi bir hukuki veya fiili engel bulunmadığını kabul ve taahhüt eder. 'Satıcı' satıma arz ettiği ürün ve hizmetlerin satışı, ilanı yasak ürünler de dâhil olmak üzere işbu sözleşme hükümlerince belirlenen veya 'Portal'ın ilgili yerlerinde belirtilen 'Portal'ın ve 'Portal'da sunulan hizmetlerin kullanımına ilişkin kurallara ve üyeliğe ilişkin koşullara aykırı olmadığını ve yürürlükteki tüm mevzuata uygun olduğunu kabul ve taahhüt eder. 'Satıcı' satışa arz ettiği ürün ve hizmetlerin tüm hukuki sorumluğunun kendisine ait olduğunu “SATICI”nın ürün ve hizmetlerin arzı ve satışı konusunda, hiçbir sıfat altında kendisiyle doğrudan ve dolaylı ilişki içinde olmadığını kabul eder.
2.2.2 'Satıcı', satıma arz ettiği ürün ve hizmetle ilgili satın alma talebinde bulunan 'Alıcı'ya söz konusu ürün ve hizmetin satışını ilanında belirttiği şekilde gerçekleştireceğini kabul ve taahhüt eder.
2.2.3 'Satıcı', 'Alıcı'nın 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na parayı göndermesi halinde 'Alıcı'ya ürün ve/veya hizmetin satışını gerçekleştireceğini ve ürün ve/veya hizmetin teslimini 'Alıcı' ile kararlaştırdıkları ve işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan EK-1’de belirtilen süreç ve sürelere uygun olarak tam ve eksiksiz bir şekilde ifa edeceğini kabul ve taahhüt eder.
2.2.4 'Satıcı', satışa arz ettiği ve ilanında belirttiği ürün veya hizmetlerin yasaklı ürünlerden olmasından, ürün veya hizmetin üretilmesinin, çoğaltılmasının, satılmasının, dağıtılmasının veya herhangi bir şekilde satışa arzına ilişkin bir fiilde bulunulmasının yürürlükteki herhangi bir düzenlemeye aykırı olmasından dolayı doğabilecek her türlü hukuki, ticari ve idari talebe karşı sorumlu olduğunu, bu yönde “SATICI”e yapılan taleplere karşı AUDIOPHILE.ORG’i her türlü adli, ticari ve idari makam önünde savunma yükümlülüğü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.2.5 'Satıcı', işbu sözleşmenin 2.2.2. maddesi doğrultusunda satma yükümlülüğü altına girdiği ürünlerin bedellerinin, AUDIOPHILE.ORG tarafından yönetilen 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na 'Alıcı' ve 'Satıcı' arasındaki alım-satım işlemi yani ürün veya hizmetin “Satıcı” tarafından fiziki olarak teslimi ve 'Alıcı' tarafından kabulü tamamlanana kadar bloke edilmek üzere 'Alıcı' tarafından iletileceğini kabul ve beyan eder. 'Satıcı', 'Alıcı'nın ürünü teslim alıp, 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'ndaki ürün bedelinin 'Satıcı'nın hesabına iletilmesi için AUDIOPHILE.ORG’e bildirimde bulunabileceğini veya 'Satıcı' tarafından kendisine gönderilen ürün veya hizmeti kabul etmeyerek ürün veya hizmeti 'Satıcı'ya iade edebileceğini ürün veya hizmet bedelinin kendisine iade edilmesi için AUDIOPHILE.ORG’e bildirimde bulunabileceğini kabul ve taahhüt eder. 'Satıcı', 'Alıcı'nın yukarıda belirtilen yükümlülüklerini yerine getirmemesi halinde AUDIOPHILE.ORG’in, 'Satıcı'nın 'Alıcı'ya yolladığı ürün ve hizmeti 'Alıcı'nın kabul etmiş olduğunu varsayacağını ve 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'nda bulunan söz konusu mala ilişkin ürün bedelinin herhangi bir uyarıya gerek kalmadan 'Alıcı' tarafından 'Satıcı'ya iletilmesi için AUDIOPHILE.ORG’e bildirimde bulunulmuş sayılacağını kabul ve beyan eder. 'Satıcı' işbu madde içerisinde belirtilen işlemleri işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olan Ek-1’deki süreçlere, “Portal” dahilinde konuyla ilgili yapılan açıklamalara ve surelere uygun olarak yerine getireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.2.6 'Satıcı', 'Alıcı'ya karşı işbu sözleşme uyarınca ürün veya hizmeti zamanında ve satışa arzında belirttiği niteliklere uygun ve ayıptan arî olarak göndereceğini ve teslimini sağlayacağını; ürün veya hizmetin 'Alıcı'ya satımı, mülkiyetinin ve ilgili haklarının devri ile yükümlülüklerin sadece kendisine ait olduğunu kabul eder.”Satıcı” işbu madde içerisinde belirtilen gönderme ve teslim yükümlülüğünü, “SATICI” tarafından onaylanan kargo firmaları aracılığıyla yerine getireceğini, gönderi ile ilgili bilgileri “AUDIOPHILE.ORG Üye Hesabı” üzerinden “Portal”a gireceğini, bu yükümlülükleri yerine getirmeden gönderi veya teslim yapması halinde, “Alıcı” tarafından 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na gönderilen bedelin kendisine iletilmeyeceğini ve “Alıcı”ya iade edileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
2.2.7 'Satıcı', 'Alıcı'nın kendisine havale edilmesi için 'AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'na gönderdiği satış bedelinin KDV dahil hizmet bedeli komisyon kesildikten ve 'Alıcı'nın işbu sözleşmenin 2.1.5. maddesinde belirtilen yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra 'Satıcı'nın '-AUDIOPHILE.ORG’e bildirdiği ve sadece Türkiye sınırları içerisindeki bir banka hesabına transfer edileceğini, bu süreçte ''AUDIOPHILE.ORG’in Güvenli Hesabı'nda bulunan 'Alıcı' ve/veya 'Satıcı'nın parası üzerinde AUDIOPHILE.ORG’in kendi adına hiçbir işlem ve tasarrufta bulunmadığını kabul ve beyan eder.

3. Listeleme Hizmetleri

3.1 Bu “Hizmet” “Üye”lerin “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı” üzerinden girmiş oldukları ilan içeriklerinin “SATICI” “Portal”ında yer alan kategoriler altında görüntülenmesinin sağlanmasıdır. Listeleme; “SATICI” “portal”ının dinamik alt yapısı üzerinden “Kullanıcı”ların ilgili kategoriler altında özelleştirdikleri sorguları doğrultusunda “Üye”lere ait ilanların “Kullanıcı” tarafından “SATICI” tarafından belirlenen sıra dahilinde “SATICI” ara yüzü üzerinden görüntülenmesidir. Listeleme; “SATICI” veritabanına gelen sorguların “SATICI” veritabanı üzerinde çalışan bilgisayar programının döneceği otomatik yanıtların “Kullanıcı”ya gösterilmesi esasına dayanır. Bu sorgu neticesinde görüntülenen ilanlar, “Üye”ler işbu dokümanda belirtilen doping hizmetlerini seçmemiş iseler; otomatik olarak listelenir. “Üye”ler ilanların listelemede farklı şekilde (sorgu sırası; ilanların okunurluğu, ilanların içeriği v.b yönlerden) yer almasını isterlerse; işbu dokümanda yer alan doping hizmetlerinden yararlanmak durumundadırlar.
3.2 İlanlarının hangi kategori altında görüntüleneceğini(n) seçimi öncelikle “Üye”ye aittir. “Üye”nin belirlediği kategorinin ilanının konusuyla ilişkili olmaması durumunda “SATICI” ilgili ilanının konusuyla ilişkili olan kategori altında görüntülenmesini “Üye”ye herhangi bir bildirimde bulunmadan sağlayabilir.
3.3 ”SATICI” “Portal”ında görüntülenecek ilanların kaç adetinin ücretsiz olacağı; kaç adetinin ise ücretli olacağını belirlemek hak ve yetkisi “SATICI”e aittir. “SATICI” bu yetkisini dilediği zaman kullanabilir. “Üye”nin “Portal”da görüntülenen ücretsiz ilanları “SATICI”nın“Üye”ye yapacağı bildirim neticesinde ücretli olarak görüntülenmesi sağlanabilir. Bu durumda “Üye” “SATICI” tarafından kendisine ücretli olacağı bildirilen mevcut ilanları için “SATICI” tarafından kendisine bildirilen süre içinde ücret ödeyerek ilanların aynı hüküm ve koşullar çerçevesinde “portal” üzerinden görüntülenmesini sağlayabilir. “Üye” “SATICI”nınbelirleyeceği süre içerisinde ilgili ilanlara ilişkin ücreti ödemez ise “SATICI” bu sürenin bitiminde ücretli olacağını “Üye”ye bildirdiği ilanların “portal” dahilinde görüntülenmesini durdurabilir.

4. Mağaza Sayfaları Hizmetleri

4.1 “Üye”lerin “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı” üzerinden girmiş oldukları ilan içeriklerinin AUDIOPHILE.ORG tarafından belirlenen ücret karşılığında “Üye”ler tarafından “mağaza” adı altında oluşturulacak sayfalar toplu olarak gösterilmesini sağlayan hizmettir.
4.2 Mağaza Sayfaları Hizmetlerinin kullanım ve yararlanma koşulları Portalın ilgili bölümünde “Üye”lere yönelik açıklamalarda belirtilir. “Üye”ler bu açıklamalarda belirtilen koşullara uymakla mükelleftir.

5. Doping (Vitrin, Özellikli, Koyu Renk vs) Girişler

5.1 Üye”ler Portal dahilinde yayınlanan ilanlarının diğer ilanlardan farklı biçimlerde Portal kullanıcıları tarafından daha kolay ulaşılabilmesi, ilanlarının görsel etkinliğinin arttırılabilmesi gibi amaçlarla “SATICI” tarafından sunulan ücrete tabi bir takım (Doping) hizmetlerinden yararlanabilirler.
5.2 Bu “Hizmet” sayesinde “Üye”ler “AUDIOPHILE.ORG Üyelik Hesabı” üzerinden girmiş oldukları ilan içeriklerinin listelemede farklı biçimlerde yer almasının sağlayabilirler. İçeriği ve ücreti AUDIOPHILE.ORG tarafından belirlenen dopinglerden birinin ya da birkaçının Üye tarafından ilanının oluşturulması sırasında seçilmiş olması halinde, söz konusu ilan; Üye tarafından seçilmiş olan doping ya da dopinglerin özelliklerine göre, Listelemede aynı doping ya da dopinglerin seçilmemiş olduğu ilanlardan farklı biçimlerde görüntülenecektir. Doping sadece seçilmiş olduğu ilana aittir,üye tarafından seçilmiş olduğu süre bitiminden önce yada sonra farklı bir ilana aktarılamaz, dopingin AUDIOPHILE.ORG kaynaklı sayfa hatalarından yada AUDIOPHILE.ORG veri tabanındaki sorunlardan kaynaklı nedenlerle görüntülenmesinde doğacak süre kaybı AUDIOPHILE.ORG tarafından dopingin süresine sorunlu günler kadar ek yapılmak koşulu ile giderilir.
5.3 Doping içerik ve ücretleri AUDIOPHILE.ORG tarafından belirlenir. AUDIOPHILE.ORG söz konusu içerik ve ücretleri “Portal”da Üyelere duyurulmak kaydıyla istediği zaman değiştirme hak ve yetkisine sahiptir. Dopingi yayında olan ilanın üye tarafından yayından kaldırılması yada bağlı bulunduğu ilanın sitekurallarına aykırı olduğu durumlarda AUDIOPHILE.ORG ilanı ve dopingi yayından kaldırır ve ilan sahibine (üye’ye) ödeme iadesi yapmaz.
5.4 Hediye Dopinglerin Ücretlendirilmesi Şartı: Kullanıcının mağazayı kapatma isteği halinde ya da mağaza kurallarının ihlali durumunda mağaza kullanım hakkının Audiophile.org tarafından sona erdirilmesi durumunda; sisteme hediye ya da başka adlar altında olsa bile ücretsiz olarak tanımlanmış olan dopinglerin kullanılmış olanlarına karşılık olan ücret de mağaza kapatma isteği ya da mağaza kullanım hakkının sona erdirilmesi anındaki birim bedelinden hesaplanarak mağaza bedelinden kesilir ve mağaza bedeli bu bedeller kesilmiş olarak iade edilir.
5.5 AUDIOPHILE.ORG tarafından “Portal”da sunulan doping hizmetlerine “Doping” sayfasından ulaşılabilir.

6. Ek Hizmetler

'Üye'ler, yukarıda sayılan temel 'hizmet'lere ek olarak 'Portal'dan duyurulan ve kullanım koşulları “Portal”ın ilgili kısımlarında belirtilen 'Hizmet'lerden, eğer ilgili hizmet için bir ücret öngörülmüşse belirtilen ücreti ödeyerek yararlanabilirler. 'Üye'ler “SATICI” tarafından işbu madde kapsamında tanımlanan ve 'Portal'ın ilgili bölümünde duyurulan hizmetlere ilişkin 'Portal'ın ilgili bölümünde yapılan açıklamalar çerçevesindeki yükümlülüklere uyacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

8 Ek-4 İlan Verilmesi ve Satışa Arzı Yasaklı Ürün ve Hizmetler

Ek-4 İlan Verilmesi, Satışa Arzı Yasaklı Ürün ve Hizmetler


www.audiophile.org portalında sadece müzik sistemleri, müzik aletleri, müzik dinlemeye yarayan aygıtlar ile ilgili ilanlar verilebiir. Ancak Odyofil den muhtelif satılık bölümünde yasaklı olmamak şartı ile diğer her türlü ilan verilebilir. ilanı verilmesi, satışa arzı ve listelenmesi yasaklı olan ürün ve hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere aşağıda belirtilmektedir.
• Sağlık Beyanlı Ürünler
• Reçeteyle Satılan İlaçlar 
• Kültür ve Tabiat Varlıklarıı
• Web Ortamında Saldırma ve Program Kırma Yazılımları
• Koleksiyon özelliği taşısa dahi ateşli silahlar satılamaz.
• Kopya ve Korsan Ürünler
• Tütün ve Mamülleri ve Elektronik Sigara
• Alkol
• Yasaklı Yayınlar
• Yasaklı Hayvan Türleri
• Cinsel İçerik ve Pornografik Ürünler
• Taklit Tasarım Ürünleri
• Sahte Belgeler
• Trafik Aygıtları
• Fon ve Hisse Senedi
• Organ Satışı
• Şans Oyunları
• Kişilik Hakları
• Yasal olmayan doğal ya da kimyasal maddeler, her türlü uyuşturucu madde
• Telsiz
• Numaralı Gözlük Çerçevesi, Camı ve Lens
• İşitme Cihazları 
• Veteriner tıbbi ürünleri
• Kanunen satılması yasak olan her türlü ürün ve verilmesi yasak olan her türlü hizmetler

AUDIOPHILE.ORG bu ürün ve hizmetlere ilişkin portalın ilgili bölümünde yapacağı açıklamalar doğrultusunda bu ürün ve hizmetlere daha sonra eklemeler yapabilir.
“Üye”ler AUDIOPHILE.ORG portalında belirtilen ilanı verilmesi, satışa arzı ve listelenmesi yasaklı olan ürün ve hizmetleri güncel olarak takip etmek ve verdiği ilanlarının bu özellikleri taşımadığından emin olmak zorundadır.

9 Ek-5 Kişisel Verilerin Korunması Esasları

Ek-5 Kişisel Verilerin Korunması Esasları


Audiophile.Org veri sorumlusu olarak, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“KVK Kanunu”) uyum sağlanması için KVK Kanunu’nun öngördüğü ilkeleri benimsemekte, kişisel verilerin işlenmesi, silinmesi, yok edilmesi, anonim hale getirilmesi, aktarılması, ilgili kişinin aydınlatılması ve veri güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmektedir.


A. Kişisel Verileri Toplama Yöntemleri ve Hukuki Sebepleri

Audiophile.Org kişisel verileri iş bu sitenin çalışabilmesi için minimum düzeyde KVK Kanunu’nda belirtilen kişisel veri işleme şartlarına uygun olarak toplamaktadır.
 

B. Veri Türleri

Üye olan Kullanıcının;

•  Kimlik Bilgisi: Ad, soyadı, doğum tarihi, cinsiyet, T.C. kimlik numarası
•  Lokasyon Bilgisi: Yaşadığı şehir, ilçe (yapılan alışverişin teslimat adresleri)
•  İletişim Bilgisi: cep telefonu, e-posta adresi, adres, posta kodu, sabit telefon
•  Finansal Bilgi: Vergi dairesi, fatura bilgileri
•  Müşteri/Üye Bilgisi: Üyelik bilgisi, üyelik ID numarası
•  Bio: Üyenin kendisini tanıtmak amacıyla yazdığı tanıtım yazısı
•  Müşteri/Üye İşlem Bilgisi: Satın alınan ürün/ler, alışveriş tutarı, alışveriş tarihi, siparişe ilişkin bilgiler
•  Risk Yönetimi Bilgisi: IP adresi
•  İşlem Güvenliği Bilgisi: Şifre, parola bilgileri
•  Pazarlama Bilgisi: Çerez kayıtları, hedefleme bilgileri, alışkanlık ve beğenileri gösteren değerlendirmeler
•  Yazışmalar: Email veya WhatsApp türü programlar ile üye ile yapılan yazışmalar
•  Hukuki İşlem ve Uyum Bilgisi: İlgili Kişi ’nin elektronik ortamda verdiği ticari elektronik ileti izni, onay verdiği üyelik sözleşmesi, kurumsal üyelik sözleşmesi, Audiophile.Org tarafından sunulan hizmetlerden faydalanılmasını sağlayan sair hukuki metinler ve sözleşmeler
•  Pazarlama Bilgisi: İlgili kişinin verdiği ticari elektronik ileti iznine istinaden gönderilen pazarlama amaçlı sms, e-posta mesajları veya çağrı merkezi tarafından yapılan aramalar
•  Talep/Şikâyet Yönetimi/İtibar Yönetimi Bilgisi: İlgili kişinin satın almış olduğu ürün veya hizmete ilişkin web sitesi, mobil aplikasyon, sosyal medya hesapları veya çağrı merkezi üzerinden ilettiği şikâyet ve/veya talepler ile bu istemlerin değerlendirilmesi veya yönetimi sürecinde yapılan işlemlere ilişkin kayıtlar
 

C. Kişisel Verilerin Güvenliğini Sağlamak Amacıyla Alınan Teknik ve İdari Tedbirler
 

Audiophile.Org, kişisel verilerinizin gizliliği, bütünlüğü ve güvenliğinin sağlanması için gerekli teknik ve idari her türlü tedbiri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
Audiophile.Org, kişisel verilere yetkisiz erişimi, hatalı kullanımı, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini, ifşa edilmesini, değiştirilmesini veya imha edilmesini engellemek için gerekli önlemleri almaktadır. Audiophile.Org kişisel verileri işlerken güvenlik duvarları ve Güvenli Soket Katmanı (SSL) şifrelemesi gibi genel kabul görmüş güvenlik teknolojisi standartlarını kullanmaktadır. Buna ek olarak, web sitesi, mobil uygulama ve mobil sitesi aracılığıyla Audiophile.Org ’a kişisel verilerinizi gönderirken, bu veriler SSL kullanılarak aktarılmaktadır.
Audiophile.Org ’un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Audiophile.Org tarafından işletilen platformlara veya Audiophile.Org sistemine yapılan saldırılar sonucunda kişisel verilerin zarar görmesi veya yetkisiz üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Audiophile.Org bu durumu derhal sizlere ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na bildirir ve gerekli önlemleri alır.


D. Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Audiophile.Org kişisel verileri yalnızca işbu Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikasında belirtilen amaçlar doğrultusunda ve KVK Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerine uygun olarak üçüncü kişilere aktarmaktadır. Bu kapsamda işlenen Üye Müşteri/Misafir Müşteri verileri ve satın alınan ürünün adına teslim edileceği kişi bilgisi, satıcı ve kargo şirketi ile paylaşılmakta ve bu verilere gerektiğinde çağrı merkezi tarafından da erişilebilmektedir. Adına fatura tanzim edilecek kişi bilgisi faturanın ilgili kişiye gönderimi amacıyla kargo şirketi ile paylaşılmaktadır.
 

E. Kişisel Verileri Saklanma Süreleri

Audiophile.Org işlediği kişisel verileri kişinin üyeliği süresince KVK Kanunu ile uyumlu olarak muhafaza eder. Kişinin siteden ayrılması veya üyelik bilgilerinin silinmesini istemesi ile birlikte bu bilgiler silinir.


F. İlgili Kişiler ’in Kişisel Verileri Üzerindeki Hakları

Audiophile.Org tarafından işlenen kişisel veriler üzerinde İlgili Kişi ’nin KVK Kanunu madde 11 uyarınca sahip olduğu haklar aşağıda sıralanmaktadır;
•  Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
•  Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
•  Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
•  Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
•  Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,
•  KVK Kanunu 7. maddede öngörülen şartlar çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
•  (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin, kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
•  İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
•  Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme.
Kişisel verileriniz üzerindeki haklarınızı kullanmak amacıyla; Audiophile.Org web sitesi, mobil uygulaması ve mobil sitesi içindeki “Hesabım” bölümünden hesabınıza erişebilir ve gerekli değişiklik, güncelleme ve/veya silme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca, Audiophile.Org tarafından işletilen elektronik ticaret platformlarının web sitesi veya mobil uygulamasında yer alan KVK Kanunu madde 13 uyarınca düzenlenen Başvuru Formunda belirtilen yöntemlerle başvurunuzu yapabilir ve haklarınızı kullanabilirsiniz.
 

G. Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi ve Anonimleştirilmesi Şartları

Audiophile.Org, web sitesi, mobil uygulaması veya mobil sitesi aracılığıyla işlediği kişisel verileri, KVK Kanunu madde 7, 17 ve Türk Ceza Kanunu madde 138 uyarınca ilgili kanunların öngördüğü süreler ve/veya işleme amacının gerekli kıldığı süreler boyunca saklamaktadır. Bu sürelerin sona ermesi durumunda ise Kişisel Verilerin Silinmesi, Yok Edilmesi veya Anonim Hale Getirilmesi Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca silecektir.
Audiophile.Org tarafından kişisel verilerin yok edilmesi, kişisel verilerin hiç kimse tarafından hiçbir şekilde erişilemez, geri getirilemez ve tekrar kullanılamaz hale getirilmesi işlemini ifade etmektedir.

H. Çerez Politikası

Çerezler (cookie) bir internet sitesi tarafından cihazınızda oluşturulan ve isim-değer formatında veri barındıran küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet sitesinin cihazınızda bilgi saklamasını ve bu bilgileri sonraki ziyaretleriniz sırasında kullanmasını mümkün kılmaktadır.

Bir internet sitesi tarafından oluşturulan çerezler siteye erişim için kullandığınız internet tarayıcısı tarafından saklanmaktadır.

Çerezleri aşağıda sayılan amaçlar ile kullanmaktayız;

  • İnternet sitemize ziyaretiniz sırasında gezinti ve kullanım tercihlerinizi hatırlamak (örneğin görüntüleme dili, konuma özel site gösterilmesi vb.),
  • internet sitelerimizin kullanımını kolaylaştırmak ve internet sitelerimizi tercihlerinize göre özelleştirmek; internet sitelerimizin çeşitli özelliklerinin ve işlevlerinin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak (örneğin oturumunuzu açık tutmak, dinamik içeriği yerleştirmek vb.);
  • internet sitemizin ziyaretçilerimiz tarafından nasıl kullanıldığı hakkında en çok tıklanan bağlantılar, en çok ziyaret edilen sayfalar, görüntülenen hata mesajı sayısı gibi, şahsa özel olmayan, genel bilgiler toplamak ve bu bilgileri analiz ederek hatalı sayfaları işler hale getirmek,
  • internet sitelerimizi geliştirmek, tercih edilmeyen sayfaları kaldırmak veya iyileştirmek; Kullanım alışkanlıklarınızı değerlendirerek reklam ve pazarlama faaliyetlerini, şahsa özel olmayan şekilde, genel olarak hedeflemek, ilgisiz reklamların gösterimini kısıtlamak.
10 Nedensiz Cayma Hakkı Hakkında

Nedensiz Cayma Hakkı Hakkında

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik Uyarınca Nedensiz Cayma Hakkı

• ALICI; malı teslim aldığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek, sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. 
• Ancak satın alınan ürün ikinci el ve faturasız bir ürün ise nedensiz olarak ürün 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik uyarınca cayma hakkı kullanılamaz.
• İkinci el ürünler dışında, ambalajı açılmış elektronik ürünler, özel istek ve talepleriniz uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler, ambalajı açılmış ses veya görüntü kayıtları, yazılım programları veya sarf malzemelerinde cayma hakkı kullanılamaz.
• Alıcının yaptığı BeniOde işlemlerinde 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik uyarınca belirtilen tüm hakları saklı kalmakta olup bu haklarını Satıcıya yapacağı bildirimlerle kullanabilir. 
• Alıcı, BeniOde işlemlerinde bu hakların yanı sıra sistem üzerinden yapacağı bildirimlerle de BeniOde kapsamında tanımlanan haklarını kullanabilir.
• Bu işlemler, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun ilgili maddeleri içerisinde düzenlenmişlerdir.
• Bu sebeplerle alıcıların veya satıcıların; alım/satım ilişkisinde öngörülemeyen bir problem çıkabileceğini düşünerek gönderdikleri,, teslim aldıkları, iade ettikleri, iadeden geri aldıkları malların durumunu net ve ispata açık bir şekilde tespit ederek E-Ticaret işlemini gerçekleştirmeleri tavsiye edilir.
• Audiophile.org kendi imkanlarını kullanarak haklı/haksız ayrımını kendine göre yapmaya çalışsa da Alıcı ve Satıcı, bu konuda asıl otoritenin TC Mahkemeleri olduğunu kabul ederler.
• ALICI, geçerli süre içerisinde cayma hakkını kullanmak istediğini SATICI’ya beyan etmesi üzerine, Mesafeli Sözleşme ekinde (Ek-2) olarak yer alan örnek Cayma Hakkı Formu’nu doldurup, mesafeli sözleşmede belirtilen iletişim yöntemlerinden herhangi biri ile SATICI’ya gönderecektir.
• Onay süresi; ürüne ait kargo bilgisi girildikten sonra başlar ve ilanda belirtilen kargo süresi kadardır. ALICI, işbu onay süresi içinde, sistem üzerinden cayma hakkı bildirimini göndererek cayma hakkını kullanmak istemesi halinde; satış bedelinin SATICI’ya aktarılmasını engellemek için Audiophile.Org u da bilgilendirmesi gerekeceğinden, Audiophile.Org sistemi üzerinden “Bana Özel” sayfasında“ işlemi duraklatarak” bildirimde bulunacaktır. İşbu onay süresi sona erdikten sonra ALICI cayma hakkını kullanmak istediğini sadece SATICI’ya beyan edecek, Audiophile.Org’a herhangi bir bildirimde bulunmayacaktır. Cayma hakkı talebinin sistem üzerinden iletilmesi halinde Audiophile.Org’un cayma hakkının içeriği ve uygulanabilir olmadığı ile herhangi bir değerlendirme yapması mümkün olmayıp bu şekilde bir bildirim geldiğinde bedeli ALICI’ya iade edecek; cayma hakkının kullanılması ile ilgili olası uyuşmazlıklarda taraf olarak kabul edilmeyecektir.
• Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI'ya aittir. SATICI’nın iade için belirttiği taşıyıcı (kargo firması) aracılığıyla malın geri gönderilmesi halinde, ALICI iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz. SATICI’nın ön bilgilendirmede iade için herhangi bir taşıyıcıyı (kargo firmasını) belirtmediği durumda ise, ALICI’dan iade masrafına ilişkin herhangi bir bedel talep edilemez. İade için ön bilgilendirmede belirtilen taşıyıcının (kargo firmasının), ALICI’nın bulunduğu yerde şubesinin olmaması durumunda; SATICI, ilave hiçbir masraf talep etmeksizin iade edilmek istenen malın ALICI’dan alınmasını sağlamakla yükümlüdür.

11 Sanal Platform Kullanım Çerçeve Sözleşmesi

27 Haziran 2015’te yürürlüğe giren Ödeme Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında, audiophile.org Güvenli Hesabının yönetiminin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından yetkilendirilmiş bir ödeme kuruluşu tarafından yapılması zorunludur. Böylece ürün bedeli, yetkilendirilmiş bir ödeme kuruluşu tarafından güvence altına alınmış olacaktır.
BeniOde Güvenli e-Ticaret süreci ile ürün satın alabilmeniz ya da ürünlerinizi satabilmeniz için, ödeme işlemini gerçekleştirecek olan iyzico Teknoloji Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri'ne ait aşağıdaki sözleşmeyi onaylayarak ödeme işlemlerinizin bu kurum üzerinden yapılacağını kabul etmeniz gerekmektedir.

SANAL PLATFORM KULLANIM ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ

1. TARAFLAR
İşbu Sanal Platform Kullanım Çerçeve Sözleşmesi, aşağıda bilgileri yer alan İYZİ ile bu Sözleşme’deki hizmetlerden faydalanmak isteyen KULLANICI arasında akdedilmiştir.
Unvan: İYZİ Teknoloji ve Ödeme Sistemleri Anonim Şirketi
Adres: İçerenköy Mahallesi Yeşilvadi Sokak No: 8 Öneren İş Merkezi 34752 Ataşehir / İstanbul
Vergi Daire ve No.: Kozyatağı Vergi Dairesi - 483 034 31 57 İYZİ ve KULLANICI bundan böyle birlikte 
“Taraflar”, ayrı ayrı “Taraf” olarak anılacaktır.

2. TANIMLAR
Alıcı
İnternet Sitesi üzerinden işbu Sözleşme kapsamında sunulan servisler aracılığı ile mal veya hizmet alımı yapan ve bu amaçla Servis’ten faydalanan KULLANICI
Hassas Ödeme Verisi :
Alıcı tarafından ödeme emrinin verilmesinde veya Alıcı’nın kimliğinin doğrulanmasında kullanılan, ele geçirilmesi veya değiştirilmesi halinde dolandırıcılık ya da kullanıcılar adına sahte işlem yapılmasına imkan verebilecek şifre, güvenlik sorusu, sertifika, şifreleme anahtarı ile PIN, kart numarası, son kullanma tarihi, CVV2, CVC2 kodu gibi veriler
Hatalı/Yetkisiz İşlem :
Hatalı bir şekilde veya Alıcı’nın talimatı dışında gerçekleştirilen Ödeme İşlemi
İnternet Sitesi :
İnternet üzerinden ticarî faaliyet yürüten Satıcı tarafından satışa sunduğu ürün ve hizmetleri teşhir etmek için, Alıcı tarafından ise mal veya hizmetlerin satın alınması için kullanılan www.audiophile.org alan adında faaliyet gösteren internet sitesi
İYZİ :
İletişim bilgileri işbu Sözleşme’nin 1. maddesinde belirtilen ve işbu Sözleşme'de ödeme hizmeti sağlayıcı taraf olan İyzi Teknoloji ve Ödeme Sistemleri Anonim Şirketi
KULLANICI :
İşbu Sözleşme’deki hizmetlerden Alıcı veya Satıcı sıfatıyla faydalanan gerçek veya tüzel kişi (Alıcı ve Satıcı birlikte KULLANICI olarak anılacaktır)
Ödeme Aracı :
Alıcı tarafından ödeme emrini vermek için kullanılan kart, cep telefonu, şifre ve benzeri kişiye özel araç Ödeme Hesabı
KULLANICI adına İYZİ nezdinde açılan ve ödeme işleminin yürütülmesinde kullanılan hesap
Ödeme İşlemi :
İnternet Sitesi’nde satışa sunulan ürünler veya hizmetler için ödeme yapılması amacıyla, Platform aracılığı ile yürütülen bir dizi operasyon
Platform :
İYZİ tarafından geliştirilen sanal ödeme ve doğrulama ağ geçidi olan bir yazılımdan ibaret sanal platform Audiophile.Org : İnternet Sitesi’ni işletmekte olan TB Elektronik Ticaret
Satıcı :
Ödeme İşlemi’ne konu fonun ulaşması istenen, İnternet Sitesi üzerinden satış gerçekleştiren KULLANICI
Servis :
Sözleşme’de belirlenen hüküm ve koşullar çerçevesinde KULLANICI’ya sunulacak olan iyzicollect hizmeti
Sistem Ortağı :
Platform aracılığı ile ödemelerin işlenmesi konusunda işbirliğinde bulunulan banka veya finans kuruluşu
Sözleşme :
KULLANICI ile akdedilen işbu Sanal Platform Kullanım Çerçeve Sözleşmesi
Şüpheli İşlem :
Sözleşme ile belirlenen durumlar da dahil olmak üzere, Hatalı/Yetkisiz İşlem olarak değerlendirilme ihtimali bulunan Ödeme İşlemi
Yetkili Personel :
Satıcı’ya Platform kullanımı hakkında destek vermek ve iletişime geçmek üzere İYZİ tarafından yetkilendirilmiş olan personel
Yönetim Arayüzü :
Satıcı’nın Platform’a ilişkin ayarları yapabilmesi, iletişim bilgilerini değiştirebilmesi ve Sözleşme ile belirlenen kapsamdaki diğer operasyonları gerçekleştirebilmesini sağlayan Platform’a ilişkin yönetim arayüzü

3. SÖZLEŞMENİN KONUSU
İnternet Sitesi üzerinde Audiophile.Org tarafından işletilmekte olan pazaryerinde ödeme hizmetleri İYZİ tarafından sunulmaktadır. İYZİ, bu kapsamda hem Satıcı hem de Alıcı’ya 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun (“Kanun”) uyarınca ödeme hizmeti verecek, bu kapsamda Alıcı’dan tahsil edilen ve İnternet Sitesi’nden temin edilen mal veya hizmetin Alıcı’ya tam ve gereği gibi teslimine ilişkin işbu Sözleşme’de belirtilen şekilde onayın alınmasına kadar Alıcı’nın Ödeme Hesabı’nda tutulan bedelleri, onayı müteakip Satıcı’nın Ödeme Hesabına aktaracaktır. İşbu Sözleşme, yukarıda belirtilen kapsamda İYZİ tarafından Satıcı’ya, İnternet Sitesi üzerinden satışa arz ettiği ürün ve hizmetlerin bedellerini tahsil etmesi, Alıcı’ya ise İnternet Sitesi üzerinden satın aldığı ürün ve hizmetlerin bedellerinin Satıcı’ya aktarımı için sunulan Servis’e ilişkin esaslar ile Taraflar’ın bu kapsamdaki hak ve yükümlülüklerini düzenlemektedir.

4. GENEL ŞARTLAR
4.1. KAYIT
a) Audiophile.Org’un KULLANICI bilgilerini API üzerinden İYZİ’ye iletmesi ile İYZİ KULLANICI’nın servise kaydı gerçekleştirecektir.
b) İYZİ’nin, KULLANICI bilgilerini onaylaması akabinde Sözleşme’nin KULLANICI tarafından onaylandığı tarih itibariyle işbu Sözleşme yürürlük ve geçerlilik kazanacaktır.
4.2. KULLANIM KOŞULLARI
a) KULLANICI Servis’i ancak Sözleşme yürürlüğe girdikten sonra kullanabilecektir.
b) İYZİ, aşağıda belirtilen konulardaki haklarını saklı tutmaktadır:
- Sözleşme yürürlüğe girmeden önce KULLANICI’yı telefon ile arama ve Audiophile.Org tarafından iletilen bilgileri doğrulama, ek bilgi ve belge talep etme; ve/veya,
- Herhangi bir gerekçe belirtmeden KULLANICI’nın kaydını yapmama.
4.3. PLATFORM ÇALIŞMA PRENSİPLERİNE İLİŞKİN ESASLAR
4.3.1 Genel Esaslar
a) İşbu Sözleşme uyarınca İYZİ, Alıcı tarafından İnternet Sitesi’nden sipariş edilen ürün ve hizmetlere ilişkin ödemelerin kabul edilmesi ve işleme alınması ve Satıcı’ya ödemelerin yapılması amacıyla Servis sunmayı kabul ve taahhüt eder.
b) KULLANICI, Platform’un doğru ve etkin bir şekilde kullanılabilmesi için Platform’u İYZİ’nin talimatları doğrultusunda kullanmak ve gerektiğinde güncellemekle yükümlü olduğunu kabul ve beyan eder. Bu maddeye aykırılık nedeni ile Platform’dan verim sağlanamaması veya işlemlerde herhangi bir hata gerçekleşmesi durumunda İYZİ’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
c) İYZİ, yetkisiz kişiler tarafından bilgilere erişilmesinin engellenmesi amacıyla Platform’u gerekli güvenlik seviyesinde tutmak için en iyi çabayı gösterecektir. KULLANICI bu anlamda İYZİ’ye azami desteği sağlayacak ve İYZİ’nin talimatlarına uygun davranacaktır.
d) İYZİ, özellikle Sistem Ortakları tarafından gerçekleştirilen güvenlik standardı değişikliklerinin sonucunda güvenlik standardını değiştirme hakkını saklı tutar.
e) KULLANICI, Alıcı tarafından yapılan ödemelere ait provizyonların Sistem Ortakları tarafından belirtilen koşullar kapsamında gerçekleştirildiğini bildiğini, Sistem Ortakları’nın sitelerine yönelik ihlâller veya saldırılara (hacking, phishing) yönelik olarak İYZİ’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmadığını beyan eder. f) Platform ve Sözleşme kapsamındaki hizmetlerden münhasıran KULLANICI tarafından faydalanılabilecektir. Bu hükme aykırılık Sözleşme’ye aykırılık teşkil eder ve bu aykırılık Sözleşme’nin İYZİ tarafından tek taraflı feshi için yeterli sebep olacaktır.
d) Platform sadece KULLANICI tarafından KULLANICI’nın İnternet Sitesi’nde gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin olarak kullanılacaktır.
e) Satıcı, Yönetim Arayüzü’ne, Alıcı ise Platform’a erişim imkanı tanıyan şifreyi ve/veya Ödeme Aracı’na ilişkin temin ettiği bilgileri (varsa) gizli tutmakla, yetkisiz şahıslara ifşa etmemekle ve bu şifrelerin tahsis amacı haricinde başkaca amaçlar için kullanılmasını önlemekle yükümlüdür. Alıcı ayrıca bahsi geçen bilgiler veya Ödeme Aracı’na ait bilgilerin kaybolması, çalınması veya yetkisiz bir şekilde kullanımının söz konusu olması halinde durumu derhal İYZİ’ye işbu Sözleşme’de belirtilen yöntemlerden biriyle bildirmekle yükümlüdür. İYZİ, KULLANICI tarafından söz konusu bilgilerin kaybedilmesi veya ifşa edilmesi durumunda herhangi bir sorumluluğa sahip olmadığı gibi, kusurun İYZİ’ye ait olduğu kanıtlanmadığı müddetçe üçüncü şahıslar tarafından KULLANICI’ya verilecek zararlardan da sorumlu değildir. KULLANICI, şifreyi kaybetmesi durumunda bu durumu derhal İYZİ’ye yazılı olarak bildirecek ve İYZİ söz konusu şifrenin kullanımı engellemek üzere gerekli işlemleri yapacak, bu durumdan KULLANICI’yı haberdar edecek ve KULLANICI’yı en kısa sürede yeni bir şifre verecektir. KULLANICI tarafından belirtilen kimlik tanımlayıcının hatalı olması halinde, İYZİ Ödeme İşlemi’nin gerçekleştirilmemesinden veya hatalı gerçekleştirilmesinden sorumlu tutulamaz
f) KULLANICI, Platform’un veya bir yönetim hesabının kanıtlanabilir bir şekilde yetkisiz olarak kötü amaçlı kullanımından veya yönetim hesabına yetkisiz erişimden kendi kusuru ölçüsünde sorumlu olacaktır.
4.3.2 Satıcı’nın Platform’u Kullanımına İlişkin Ek Düzenlemeler
a) Satıcı’nın kendi internet sitesi veya başka internet siteleri üzerinden Servis’ten faydalanmak istemesi halinde, bu husus İYZİ’ye ayrıca bildirilecek ve İYZİ’nin kabulü halinde konu ile ilgili olarak Taraflar arasında ayrıca bir anlaşma akdedilecektir. Satıcı’nın faaliyet konusunun değiştirilmesi hâlinde, söz konusu değişiklik derhal İYZİ’ye yazılı olarak bildirilecek olup, yeni faaliyetin veya içeriğin İYZİ standartlarına uygun olmadığının İYZİ tarafından tespit edilmesi halinde İYZİ verilen hizmeti herhangi bir ihbara lûzum olmaksızın sona erdirebilecek veya askıya alabilecektir. Bu durumda, İYZİ işbu Sözleşme’yi herhangi bir tazminat ödemeksizin feshetme hakkına sahiptir.
b) İYZİ, Platform’u kullanması için gerekli olan sistem araçlarının Satıcı tarafından uygulamaya sokulmasını sağlayacaktır.
c) İYZİ, Platform’a ilişkin kullanım desteği verecek olup, Platform’un kurulum, kullanım ve işleyişine ilişkin olarak talimatlar verme yetkisini haizdir.
d) Satıcı, Platform’a ve bilgilere üçüncü kişilerce gerçekleştirilen siber saldırı, virüs ve benzeri zararlı ve yetkisiz erişimler halinde derhal İYZİ’yi yazılı olarak bilgilendirecektir.
e) İYZİ, Satıcı’nın, sistem araçlarında değişiklik yapmasına, sistem tarafından öngörülenler dışında işlevlerine müdahalede bulunmasına veya sistem araçlarının kurulum ve kullanım talimatlarının aksine hareket etmesine izin vermemektedir. Satıcı’nın bu hususlara aykırı hareket etmesi, Sözleşme’ye aykırılık teşkil eder.
f) Satıcı, aşağıda belirtilen bilgiler başta olmak üzere yürürlükte bulunan mevzuat uyarınca sunulması zorunlu tutulmuş olan bilgileri İnternet Sitesi’nde sunmakla yükümlüdür: - İnternet Sitesi aracılığıyla sunulan ürünler ve hizmetlerin ayrıntılı açıklamaları, - Ürün iadesi ve ödeme iadesi politikası, - KULLANICI hizmeti ihtiyaçları için Satıcı’nın e-mail adresi ve telefon numarası dahil olmak üzere iletişim bilgileri, - Ödeme para birimi, - Mevcut olması halinde satış kısıtlamaları veya yasal kısıtlamalar (örn. en düşük yaş vs.), - Teslimat şartları,
g) İYZİ, Platform’a ait web Yönetim Arayüzü için Satıcı’ya erişim sağlayacaktır. Yönetim Arayüzü’ne erişim İYZİ tarafından Satıcı’ya özel olarak verilecek olan şifre ile sağlanacaktır.

5. KULLANICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
a) KULLANICI, Platform üzerinde değişiklik yapmayacağını ve Platform’un işlevlerine müdahale etmeyeceğini, Platform’u kurulum ve kullanım talimatlarına uygun olarak kullanacağını kabul ve beyan eder.
b) KULLANICI, İYZİ tarafından sunulan Platform özelliklerine ilişkin açıklama ile “İYZİ Platform Aracılığıyla Ödeme Yapılmasına İlişkin Kurallar”a ve bunlarla ilgili tüm güncellemelere uyacak, uymaması nedeniyle meydana gelecek tüm taleplerden sorumlu olacaktır.
c) Satıcı, İnternet Sitesi’nde satışı yasal olmayan ürünler ve hizmetler sunmayacaktır. İYZİ tarafından, İnternet Sitesi’nde satışı hukuka aykırı olan ya da İYZİ ilkelerine ters düşen, özellikle aşağıda belirtilen ürünlerin veya hizmetlerin sunulduğunun tespiti hâlinde, Platform’un kullanılmasını tamamen veya kısmen durdurma yetkisi vardır. Alıcı da aynı şekilde Servis ve Platform’u yasalara veya ahlaka aykırı ürün ve hizmet temin etmek amacıyla ve/veya yasalara veya ahlaka aykırı amaçlarla kullanmayacaktır. Bu kapsamda Servis, özellikle aşağıda yer alan kapsamdaki ürün ve hizmetlerin satışında ve temininde kullanılamaz:
- Pornografik ürünler veya erotik nitelikteki hizmetler,
- Çocuk pornografisi gösteren veya teşvik eden ürünler ve pornografi dağıtımı suçunun işlendiğine dair işaretler gösteren diğer cinsel uygulamalar,
- Uyuşturucu ve psikotropik maddelerin veya zehirlerin yaygınlaştırılması,
- Reçeteli verilen ilâçlar,
- Suça teşvik edebilecek veya neden olabilecek veya telif hakkı korumalarını teknik yollarla ortadan kaldıran ürün ve hizmetler,
- Terör mevzuatı kapsamına giren ürün ve hizmetler,
- Üçüncü şahıslar nezdinde İYZİ’nin itibarını zedeleyebilecek biçimde hakaret, sövme içeren diğer ürünler veya hizmetler, - Bahis borçları veya kumar kazançları için kumar faaliyetinin yeri ve türünden bağımsız ödemeler,
- Üçüncü kişilerin fikrî ve sınaî mülkiyet haklarını ihlâl eden ürünler.
e) Yukarıda sayılan sebeplere bağlı olarak Ödeme İşlemi’nin reddedilmesi veya Platform’a erişimin tamamen askıya alınması Sözleşme’nin İYZİ tarafından ihlâlini teşkil etmez.
f) Yukarıda yer alan hususlar nedeni ile oluşabilecek tüm sorumluluk KULLANICI’ya ait olup, İYZİ’nin her türlü zararlarını ferileri ile birlikte KULLANICI’ya rücu hakkı saklıdır. Satışı veya temini hukuka aykırı olan ya da İYZİ ilkelerine ters düşen ürünlerin ve hizmetlerin satışı veya temini sonucunda İYZİ’nin bir zarara uğraması hâlinde, KULLANICI İYZİ’nin uğradığı her türlü zararı tazmin etmekle yükümlüdür.
g) KULLANICI, İnternet Sitesi’nde sunulan/temin edilen ürünler veya hizmetler ile Servis kapsamındaki işlemler hakkında talep halinde İYZİ’ye bilgi sağlamakla yükümlüdür. KULLANICI’nın bu hüküm gereğince bilgi sağlamaması hâlinde, İYZİ, bilgisi verilmeyen ürün ve hizmetlerin ödemesine konu olan işlemi yapmayı reddetmek ve bilgi sağlamayan tarafın Satıcı olması halinde Satıcı’nın Platform sistemine erişimini tamamen engellemek yetkisini haizdir.
h) Satıcı, İnternet Sitesi’nde sunduğu ürünlerin ve hizmetlerin işbu maddede belirtilenler arasında yer alıp almadığını, kanunlar tarafından satışı yasaklanmış ürün veya hizmet olup olmadığını ve ürünlerin ve hizmetlerin mevzuata uygun olarak satışının yapılıp yapılmadığını kontrol ve temin etmekle yükümlüdür.
i) Satıcı, İnternet Sitesi üzerinden satılan her ürün ve/veya hizmet için vergi mevzuatı kapsamında belgelendirmeye dair tüm yükümlülüklerini yerine getirecektir.
j) Alıcı, Ödeme Aracı’nın güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi için gerekli tüm makul önlemleri alacaktır. Alıcı, Ödeme Aracı’nın kaybolması, çalınması veya haksız kullanımı durumunda İYZİ’yi derhal işbu Sözleşme’de belirlenen iletişim yollarından biri vasıtasıyla bilgilendirecektir.
k) KULLANICI, Hassas Ödeme Verileri’nin gizliliğinin ve güvenliğinin sağlanması hususunda gerekli önlemleri alacaktır. Satıcı, kendi nezdinde Hassas Ödeme Verisi tutmayacak, işlemeyecek ve kaydetmeyecek, önemli güvenlik olaylarında İYZİ’yi bu durumdan derhal haberdar edecektir.
l) Satıcı, kendisine veya üçüncü bir kişiye ait ödeme kartı kullanılarak kazanç elde etmek amacıyla sanal POS cihazları aracılığıyla İnternet Sitesi üzerinden gerçek iradelerine uymayacak şekilde işlem yaparak kendilerine yahut üçüncü kişilere yarar sağlayıcı nakit satışı niteliği taşıyan işlemlerde bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder Bu tür bir işlemin İYZİ veya resmi merciler tarafından tespit edilmesi durumunda, İYZİ tek taraflı ve derhal etkili olacak sanal POS’ların kullanımını durdurma ve Sözleşme’yi sözleşmeye aykırılıktan dolayı feshetme hakkına sahiptir. Bu durumda Sözleşme’nin feshedilip edilmediğine bakılmaksızın İYZİ’nin her türlü zararını talep hakkı saklıdır.

6. İYZİ’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
6.1. İYZİ’nin Platform’a veya Yönetim Arayüzü’ne Erişimi Engelleme Hakkı
a) İYZİ, özellikle aşağıdaki durumların meydana gelmesi halinde, Platform’a veya Yönetim Arayüzü’ne erişimi engelleme hakkına sahip olacaktır. Söz konusu durumun ortadan kaldırılmasını müteakip erişim tekrar sağlanacaktır. Erişim engellendiği takdirde, KULLANICI, Platform veya Yönetim Arayüzü’nde bulunan hiçbir özelliği (iade, raporlama, KULLANICI oluşturma vb.) kullanamayacaktır.
- Platform'a yönelik bilgisayar virüsü tehdidi varsa,
- KULLANICI işbu Sözleşme kapsamında kendisinden talep edilen bilgileri (Satıcı açısından kendisi tarafından Alıcı’ya sunulması gereken bilgiler dahil) sağlamıyorsa,
- Servis’in 5(c) maddesine aykırı kullanıldığı tespit edilirse,
b) İşbu maddenin (a) bendinde sayılan durumlar KULLANICI tarafından 3 gün içinde düzeltilmez veya söz konusu durumlar 2 ay içinde birden fazla defa tekrar eder ise İYZİ Platform’a erişimi askıya alma hakkına sahiptir. Platform’un askıya alınması sebebi ortadan kalktığında IYZI yapılacak güvenlik denetimi sonrasında Platform’u tekrar kullanıma açar.
c) İYZİ’nin işbu Sözleşme’ye ilişkin hizmetleri önceden KULLANICI’ya haber vermeksizin denetleme yetkisi mevcuttur.
6.2. Platform Bakımı, Kesintiler ve Arıza Çözümleri
a) İYZİ, Platform’un düzgün olarak çalışması için gerekli olan sürekli bakımı, donanımı ve teknik desteği sağlayacaktır. Bununla bağlantılı olarak İYZİ’nin, işbu Sözleşme’de açıkça belirtilen durumlarda ilgili sunucuların çalışmasını geçici olarak durdurma veya sınırlandırma hakkı saklıdır. Bu durumda, KULLANICI’nın herhangi bir tazminat hakkı mevcut değildir.
b) İşbu Sözleşme’de açıkça belirtilen durumlar haricinde, gerekli bakım, güncelleme ve benzeri hususlar için İYZİ, yapacağı kesintileri işgünleri dışındaki günlerde özellikle akşam veya gece saatlerinde (01:00 - 06:00 saatleri arasında) gerçekleştirmek için azami özen gösterecek olup, acil durumlarda bu gün ve saatler dışında da kesinti yapılabilecektir. Bu halde Audiophile.Org en kısa süre içerisinde acil durum ve kesintiye ilişkin detayları Satıcı’ya bildirilecektir.
c) İYZİ, acil durumlar dışında e-posta mesajı göndererek Satıcı’yı gerekli önlemleri almasını sağlayacak şekilde kesinti hakkında önceden bilgilendirecektir.
d) İYZİ, Yönetim Arayüzü’ne kesintisiz erişim sağlanacağını veya Platform’un kesintisiz çalışacağını garanti etmemektedir. İYZİ, ödemeleri zamanında işleyecek olup, Sistem Ortakları’ndan kaynaklanan sorunlar nedeniyle, bu işlemlerin zamanında gerçekleşmemesinden sorumlu olmamakla birlikte, söz konusu sorunların en kısa süre içerisinde giderilmesi için gayret edecek ve Sistem Ortakları ile iletişim halinde olacaktır.

6.3. Kişisel Bilgilerin Korunması
a) KULLANICI, kendisine ait bilgilerin sadece Servis’in verilmesini temin amacıyla İYZİ tarafından işlenmesini, saklanmasını ve benzeri işlemleri (sisteme tanımlamak ve kayıt etmek) kabul etmektedir.KULLANICI, İYZİ’nin sunucularının veya verileri saklandığı birimlerin yurt dışında olabileceğini ve bu çerçevede kendisine ve İnternet Sitesi üzerinden gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin bilgilerin (mevzuat elverdiği ölçüde) yurt dışına çıkarılmasının mümkün olduğunu kabul eder. İYZİ kişisel verilerin “gizli bilgi” olduğunun, kendisine bu amaçla verilen kişisel bilgilerin gizliliğini temin için gerekli özeni göstermekle yükümlü olduğunun bilincindedir.
b) Alıcı, İYZİ’nin bir şikâyeti işleme aldığı durumlarda, Servis kapsamında gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin bilgiler ile kendisine ait sair bilgilerin, şikâyetin çözümü için gerekli olduğu ölçüde Satıcı ve/veya Audiophile.Org’a iletilebileceğini kabul ve beyan eder.
c) İYZİ, Satıcı iletişim bilgileri ve yetkili kişi bilgilerini ancak Satıcı’nın ticarî faaliyetlerine herhangi bir katma değer sağlaması durumunda, Audiophile.Org dışında bir iş ortağı ile paylaşabilecektir. Bu gibi bir durumda İYZİ, Satıcı’nın sadece iletişim bilgilerini paylaşmakta olup, iş ortağı ile Satıcı arasında kurulacak herhangi bir ticarî ilişkinin veya bu ilişkiden doğabilecek herhangi bir uyuşmazlığın tarafı olmayacaktır.
d) İYZİ tarafından KULLANICI’nın iletişim bilgileri sadece KULLANICI ile iletişime geçme amacıyla kullanılmaktadır. Aşağıda belirtilen kişiler ve durumlar hariç olmak üzere bu bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır: - İYZİ çalışanları, - İYZİ’nin kişisel bilgilerin işlenmesi (sisteme tanımlanması ve kayıt etmek) konusunda görevlendirdiği üçüncü kişiler, - Yasal görevlerin yerine getirilmesi için gerekli olan durumlar.

7. ŞİKÂYET PROSEDÜRÜ, HATA VE ZARAR SORUMLULUKLARI 
7.1. ŞİKÂYET PROSEDÜRÜ
a) KULLANICI, İYZİ tarafından sağlanan hizmetlere ilişkin şikâyetleri aşağıda belirtilen şekillerde İYZİ’ye haber verecektir: - destek@iyzico.com e-posta adresine veya - İYZİ’nin İçerenköy Mah. Yeşilvadi Sok. Öneren İş Merkezi No:8 Kat:4 Ataşehir adresine iadeli taahhütlü posta göndermek suretiyle,
b) Satıcı tarafından ayrıca Yetkili Personel’e iletişim telefon numarasından ulaşarak da şikâyet prosedürü başlatılabilecektir. Yetkili Personel’in veya bir başka kişinin Satıcı’nın telefonla bildirdiği şikâyeti kabul etmemesi hâlinde, Satıcı yukarıda belirtilen yollardan birini kullanarak şikâyeti yazılı olarak yapmayı taahhüt eder. Satıcı şikâyeti burada belirtilen şekilde telefon yoluyla bildirmesi hâlinde, İYZİ’nin kendisinden talep edeceği iletişim bilgilerini vermekle ve ayrıca belgelerin, taramaların veya hata mesajlarının içeriğinin vs. gönderilmesiyle yükümlü olacaktır.
c) İYZİ, şikâyet konusu sorunun giderilmesi için elinden gelen en iyi çabayı sarf edecektir. İYZİ, söz konusu sorunların giderilmesi sürecinde destek verecek çalışanların kalifiye elemanlar olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. İYZİ, şikâyetlerdeki eksiklikler (bildirim eksiklikleri) ile bağlantılı olarak meydana gelen gecikmelerden sorumlu olmayacaktır.
d) KULLANICI tarafından yöneltilecek şikâyetler şu ayrıntıları içereceklerdir: Şikâyet nedeni, işlemde dahil edilen tarafların listesi, varsa işlem kodu ve sorunun ayrıntılı bir listesi ve olası hata mesajlarının içeriği. e) Satıcı, Platform ve Ödeme İşlemleri ile ilgili olarak Alıcı tarafından iletilen şikâyetleri üçüncü kişiler ile paylaşmayacak ve şikâyetin doğrulanması ile yükümlü olacaktır. Satıcı, doğrudan kendisine iletilen taleplerle ilgili olarak, sorun Servis’ten kaynaklanmadığı sürece, kendisine iletilen şikâyetleri İYZİ’ye yönlendirmeyecektir.
f) KULLANICI ile herhangi bir Alıcı veya Satıcı arasında meydana gelen uyuşmazlıklar ilgili KULLANICI ile işlemin tarafı olan Alıcı veya Satıcı arasında çözüme ulaştırılacak olup, İYZİ bu işlemlerden veya uyuşmazlıklardan sorumlu olmayacaktır. Ancak, İYZİ böyle bir durumda ilgili KULLANICI’ya her türlü belge, bilgi temini de dahil gerekli desteği vermeye hazır olacaktır. İYZİ’nin bu madde kapsamında herhangi bir nedenle (kendi kusurundan kaynaklı haller dışında) bir bedel ödemek durumunda kalması halinde KULLANICI bunu derhal tazmin edecektir.
g) Şikâyetler, İYZİ tarafından kendisine ulaşma tarihinden itibaren 3 (üç) gün içerisinde yanıtlanacak olup, çözümün Sistem Ortağı ile işbirliği gerektirmesi hâlinde, Sistem Ortağı’ndan gerekli bilgilerin alınması için bu süre sınırı önceden yazılı olarak bildirimde bulunmak ve öngörülen süreyi belirtmek kaydıyla uzatılabilecektir.

7.2. HATA VE ZARARDAN DOĞAN SORUMLULUK
a) İYZİ, İnternet Sitesi’nde sunulan ürünlerin veya hizmetlerin Alıcı’ya tedarik edilmesine veya iade edilmesine katılmayacaktır. Bu nedenle Platform aracılığıyla ödemesi yapılan ürünler veya hizmetlerden veya bu ödemesi yapılan ürünler veya hizmetlere ilişkin Alıcı ve Satıcı arasındaki sözleşmenin hukuka uygun bir şekilde akdedilmiş olmasından İYZİ sorumlu olmayacaktır.
b) İYZİ, sadece Sözleşme’den kaynaklanan yükümlülüklerini ihlâl etmesi hâlinde meydana gelen doğrudan zararlardan sorumlu olup, kendi kusurunun bulunmadığı üçüncü şahıs veya Sistem Ortakları tarafından neden olunan zararlardan sorumlu olmayacaktır.
c) İYZİ, ödeme emrinin verilmesinin ardından KULLANICI tarafından bilgilerin hatalı veya eksik girilmesi nedeniyle işlemlerin tamamlanmaması veya gecikmesi nedeniyle meydana gelen durumlardan dolayı, tutarların Satıcı’nın hesabına transfer edilmesinin gecikmesinden sorumlu olmayacaktır. İYZİ, kendisi tarafından öngörülemeyen veya engellenemeyen durumlar neticesinde meydana gelen gecikmelerden ötürü, Ödeme İşlemi’nin gerçekleştirilememesinden veya Ödeme İşlemi’nde kendi kusuru dışında hata meydana gelmesinden veya bunların sonucunda meydana gelen zararlardan sorumlu olmayacaktır.
d) KULLANICI’nın işbu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir taahhüt veya yükümlülüğüne aykırı davranması, yasaları veya herhangi bir üçüncü kişinin haklarını ihlal etmesi nedeniyle İYZİ’nin, görevlilerinin, yöneticilerinin ve çalışanlarının bir zarara uğraması yahut yasal, idari veya cezai bir yaptırıma tabi tutulması halinde ilgili tutarlar (avukatlık ücretleri de dahil) ilk talepte ödenmek üzere ferileri ile birlikte KULLANICI’ya rücu edilecek, ilgili tüm üçüncü kişi talepleri ise İYZİ’ye yönlendirilecektir. İYZİ’nin bahsi geçen tutarları Satıcı’ya yapılacak ödemelerden mahsup hakkı saklıdır.
e) Satıcı, işbu Sözleşme’nin 4.3.1(f), 7.2(d) ve 7.3(h) maddelerine aykırı davrandığı takdirde İYZİ’ye 25.000 TL tutarında bir cezai şart ödemekle yükümlü olacaktır. İYZİ, cezai şart tutarını Satıcı’ya yapılacak ödemelerden mahsup edebilir. 
Satıcı, İYZİ tarafından riskli olarak nitelendirilen ve 4.3.1(f), 7.2(d) ve 7.3(h) maddelerinde tanımlanan durumlarda İYZİ’nin işbu Sözleşme kapsamında Satıcı’ya ödenmesi gereken tutarları ödemeyi reddedebileceğini kabul ve beyan eder. İYZİ’nin cezai şart tutarını aşan zararlarını talep hakkı saklıdır.

7.3. ŞÜPHELİ/YETKİLENDİRİLMEMİŞ/HATALI İŞLEMLERDE SORUMLULUK
a) Alıcı tarafından ödemenin İYZİ’ye iletilmesi halinde İYZİ işbu Sözleşme’de belirtilen koşullarda ve Audiophile.Org tarafından belirtilen kurallar dahilinde ilgili onay süreçlerinin tamamlanmasını müteakip ödemeyi Satıcı’ya aktaracaktır. Alıcı tarafından ödemenin İYZİ’ye aktarılmaması halinde, İYZİ’nin Satıcı’ya ödeme yapma yükümlülüğü söz konusu olmayacaktır. Ödeme İşlemi’nin doğru gerçekleştirilmesinden KULLANICI’ya karşı İYZİ sorumludur.
b) Satıcı, İYZİ’nin Alıcı tarafından İYZİ’ye gönderilen tutarları Satıcı’ya aktarma yükümlülüğünün işbu 7.3. maddede belirtilen onay anı itibariyle başlayacağını kabul ve beyan eder. Alıcı tarafından gerekli onayların verilmemesi ve/veya Audiophile.Org onay sürecinin herhangi bir nedenle gereği gibi tamamlanmaması halinde İYZİ ilgili tutarı Alıcı’ya iade edecektir.
c) Alıcı tarafından ürün veya hizmetin tam ve gereği gibi teslim edildiğine ilişkin olarak Audiophile.Org kuralları kapsamında bir onay verildiği veya Audiophile.Org tarafından öngörülen prosedüre uygun olarak onay süre tamamlandığı anda Alıcı ilgili Ödeme İşlemi’ne ilişkin ödeme emrini vermiş kabul edilir. Alıcı ürün veya hizmetin tam ve gereği gibi teslim edilmediğine ilişkin bir bildirim yaptığı takdirde Audiophile.Org ve/veya Alıcı tarafından İYZİ’ye yapılacak bildirim doğrultusunda ilgili tutar Alıcı’ya iade edilecek; Audiophile.Org tarafından belirlenen usul ve sürelerde herhangi bir onay veya red bildirimi yapılmadığı takdirde ise Alıcı’nın mal veya hizmeti tam ve gereği gibi teslim aldığı kabul edilecek ve ilgili tutar yine Satıcı hesabına aktaracaktır. Alıcı, teslimata (geç veya eksik teslim, ayıplı ürün vb.) ilişkin herhangi bir bildirim yapmaması veya teslimatın gereği gibi gerçekleştiğine ilişkin bildirim yapmış olması halinde tutarın Satıcı’ya aktarılmış olması ile ilgili İYZİ’den herhangi bir talepte bulunamaz.
d) Herhangi bir işleme ilişkin olarak İYZİ’ye Hatalı/Yetkisiz İşlem bildiriminde bulunulduğu takdirde, derhal ve her halükarda Ödeme İşlemi’nin gerçekleştirilmesini takip eden 13 (onüç) ay içerisinde Alıcı tarafından düzeltme talebinde bulunulabilecektir. Bu durumda ilgili işlem bedeli Satıcı’ya aktarılmayarak İYZİ tarafından doğrudan Alıcı’ya iade edilecek, bildirim anında işlem bedeli Satıcı’ya aktarılmış ise İYZİ ilgili tutarları Satıcı’dan iade talep ederek (Satıcı iadeyi [_] gün içerisinde gerçekleştirecek olup İYZİ’nin ilgili bedeli Satıcı’ya yapılacak ödemelerden mahsup hakkı saklıdır) Alıcı’ya aktaracaktır. Hatalı/Yetkisiz İşlem’in İYZİ’nin kusurundan kaynaklandığı hallerde Ödeme İşlemi’nin gerçekleşmemiş veya hatalı gerçekleşmiş kısmı Satıcı’ya iade edilecek ve tutarın Ödeme Hesabı’ndan düşülmüş olması halinde Ödeme Hesabı eski durumuna getirilecektir.
e) İYZİ, özellikle aşağıdaki durumlar olmak üzere Şüpheli İşlemler’de ve Alıcı veya Sistem Ortağı tarafından kendisine bildirilmesi hâlinde, işlem tutarlarını Sistem Ortağı veya Alıcı’nın Ödeme İşlemi’ne ilişkin onayı verme tarihine kadar saklama ve Satıcı’ya ödeme yapmama hakkına sahiptir. Şüpheli durumun belgelendirilmek kaydıyla kesinleşmesi halinde ödemeler kesin olarak işlenmeyecektir. - Ödeme İşlemi’nin yasal hükümlere uygun olmadığına yönelik bir şüphe varsa, - Ödeme İşlemi’nin, Ödeme İşlemi’nde kullanılan kredi kartının hamilinin bilgisi dışında yapıldığına yönelik bir şüphe varsa, - Ödeme İşlemi’nin, Ödeme İşlemi’nde kullanılan banka hesabı sahibinin bilgisi dışında yapıldığına yönelik bir şüphe varsa, - Ödeme İşlemi’nin gerçek bir Ödeme İşlemi olmadığına (testler hariç) yönelik bir şüphe varsa.
f) Yukarıda belirtilen şekilde Hatalı/Yetkisiz İşlemler veya Şüpheli İşlemler ile Alıcı’nın ürün iadesi gerçekleştirerek geri ödeme talep etmesi nedeniyle İYZİ’nin Sistem Ortağı veya Alıcı’ya herhangi bir şekilde geri ödeme veya zarar tazmininde bulunması veya ilgili idari kurumlar nezdinde idari yaptırıma tabi olması halinde uğrayacağı tüm zarar ve ziyan Satıcı’ya rücu edilecek ve Satıcı tarafından İYZİ’nin ilk talebine istinaden tüm ferileri ile birlikte ödenecektir. İYZİ’nin bahsi geçen durumlarda ilgili bedelleri Satıcı’ya yapılacak ödemelerden mahsup hakkı saklıdır.
g) KULLANICI işlemlerine ilişkin olarak Satıcı’ya, Sistem Ortağı tarafından gönderilen her bir Hatalı/Yetkisiz/Şüpheli İşlem başına 35 TL, yabancı para birimi ile yapılan satışlarda/ödeme işlemlerinde ise EUR satışları için 10 EUR, USD satışları için 15 USD ceza uygulanacaktır. Satıcı, söz konusu ceza tutarlarının kendisine yapılacak ödemelerden mahsup edilebileceğini kabul eder.
h) İşbu Madde 7.3 kapsamında gerçekleşen Hatalı/Yetkisiz/Şüpheli iade işlemlerinin tekrarı halinde İYZİ’nin KULLANICI üyeliğini askıya alma yahut sonlandırma hakkı saklıdır.
i) Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para İhracı ile Ödeme Kuruluşları ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Yönetmelik Madde 45 uyarınca; kayıp veya çalıntı Ödeme Aracı’nın kullanılması ya da Alıcı’nın kişisel güvenlik bilgilerinin gereği gibi muhafaza edilmemesi nedeniyle Ödeme Aracı’nın başkaları tarafından kullanılması hallerinde, Alıcı veya ilgili Ödeme Aracı’nın sahibi, İYZİ’ye yapılacak bildirime kadar geçen sürede doğan yahut Alıcı’nın kayıp veya çalıntı Ödeme Aracı veya bilgi ile ilgili İYZİ’yi işbu Sözleşme’de belirtilen şekilde bilgilendirmediği takdirde Alıcı’nın yetkilendirmediği ödeme işleminden doğan zararın 150 TL tutarına kadar olan bölümünden sorumlu olacaktır. Bahsi geçen şekilde bildirim yaptığı takdirde Alıcı’nın sorumluluğu söz konusu olmayacak, Ödeme Aracı’nı hileli kullanması veya bildirim yükümlülüklerini kasten veya ağır ihmalle yerine getirmemesi durumunda ise yetkilendirilmemiş işlemden doğan zararın tamamından sorumlu olacaktır. Bahsi geçen nedenlerle gerçekleşen yetkisiz işlemin Satıcı kusurundan kaynaklanması halinde, Satıcı; Alıcı, İYZİ ve Audiophile.Org’un zararını tazmin edecek ve yetkisiz bir şekilde tahsil edilen tutarları Alıcı’ya iade edilmek üzere İYZİ’ye aktaracaktır. İşlem kapsamında kusur tespitinin mümkün olmaması halinde ise, 150 TL’nin üzerinde kalan ve İYZİ’nin Alıcı veya diğer bir üçüncü kişiye ödemek zorunda kalacağı bedeller Satıcı’dan tahsil edilecektir. İYZİ’nin bu bedelleri Satıcı’ya yapılacak ödemelerden mahsup hakkı saklıdır. j) Herhangi bir Ödeme Aracı’nı kullanan kişinin o Ödeme Aracı’nı kullanmaya yetkili olan veya işlemi gerçekleştirmek için bilgileri bulunan kişi olmadığı yönünde haklı bir kanaati oluşması halinde Satıcı, ilgili Alıcı’nın yetkilendirmelerini inceleyecek ve işlemin hileli olduğuna kanaat getirdiği takdirde ödemeyi kabul etmeyecektir. Satıcı, bu durumda derhal İYZİ’yi bilgilendirmekle yükümlüdür.

8. SATICI’NIN İYZİ LOGOSUNU KULLANIMINA İLİŞKİN KOŞULLAR
a) Satıcı yapacağı her türlü tanıtımda İYZİ ismini, logosunu, İYZİ’nin yazılı müsaadesi olmadan kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
b) İYZİ, Platform’u ve kendi web sitesinin içeriğini ve tasarımını verilen hizmeti aksatmamak şartıyla değiştirme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda İYZİ değiştirilen materyalleri Satıcı’nın kullanımına açacaktır.
c) Satıcı, İYZİ’nin web sitesinde, Satıcı’nın unvanını, e-ticaret adını ve logosunu dilediği takdirde işbu Sözleşme yürürlükte kaldığı sürece yayınlayabileceğini kabul etmektedir. Bu amaç doğrultusunda Satıcı, özellikle html formatında veya İYZİ tarafından talep edilen bir başka formatta, logosu başta olmak üzere gerekli olan tüm bilgileri İYZİ’ye sağlamakla yükümlüdür.

9. ÖDEMELERE İLİŞKİN ESASLAR
9.1. GENEL ESASLAR
a) İYZİ, Sözleşme kapsamında Alıcı tarafından kendisine iletilen bedellerin, Madde 7.3(c) uyarınca ödeme emrinin verildiği kabul edilen tarihi takip eden iş günü içerisinde Satıcı’ya aktarılmasından sorumludur. İYZİ, bu sorumluluğunu yerine getirmediği takdirde ödeme işleminin gerçekleşmemiş veya hatalı gerçekleşmiş kısmını gecikmeden Alıcı’ya iade edecektir. Alıcı, İYZİ’nin bahsi geçen yükümlülüğünü yerine getirmemesi nedeniyle bir faiz veya ücret ödemek durumunda kaldığı takdirde, ilgili tutarlar İYZİ tarafından karşılanacaktır.
b) İşbu Sözleşme kapsamında İYZİ tarafından sunulacak Servis kapsamında İYZİ her bir işlem tutarından Satıcı’nın Audiophile.Org ile akdettiği Üyelik Sözleşmesi kapsamında kesilecek hizmet bedeli komisyonunu düştükten sonra ilgili tutarı yukarıda belirtilen süre içerisinde Satıcı’ya aktaracaktır. c) İYZİ’nin KULLANICI’ya ileteceği ödeme dolayısıyla ortaya çıkacak işlem ücretleri KULLANICI tarafından karşılanacaktır. (Ödemeler ve ilgili kesintilerin detayları https://www.iyzico.com/fiyatlandirma sayfasında yer almaktadır.)
d) İYZİ, ücretlendirme koşullarını tek taraflı olarak değiştirme yetkisini haizdir.
e) KULLANICI, İYZİ’nin bir banka, kredi veya finans kurumu olmadığını ve İYZİ tarafından işbu Sözleşme uyarınca verilen hizmetin bir bankacılık hizmeti olmadığını, İYZİ’nin elektronik para kuruluşu olarak Kanun kapsamında ödeme hizmetleri sunduğunu kabul eder. Bu kapsamda İYZİ, Ödeme İşlemi kapsamında tahsil edilen tutarlara faiz işletmeyecek yahut Ödeme Aracı ihracında bulunmayacak olup KULLANICI İYZİ’den faiz veya sair adlar altında herhangi bir menfaat talebinde bulunmayacaktır. İYZİ KULLANICI’ye kredi verme, taksitlendirme, tahsil edilemeyen tutarlara ilişkin ödeme veya ödeme garantisi verme yahut bu anlama gelecek faaliyetlerde bulunamaz. KULLANICI, İYZİ’den bu kapsamda talepte bulunmamayı kabul ve taahhüt eder. Bununla birlikte Satıcı kendisi taksitlendirme yaptığı takdirde, taksit bedellerinin ödenmesine ilişkin ödeme hizmeti sunulabilecektir.
9.2. ÖDEME İŞLEMLERİNE İLİŞKİN ESASLAR
a) Sistem Ortağı tarafından Satıcı’ya ödeme yapılmaması halinden İYZİ sorumlu değildir. b) Ödeme İşlemi’nin tamamlanmasını müteakip İYZİ aşağıdaki bilgileri gecikmeksizin Satıcı’ya iletmekle yükümlü olacaktır: • Ödeme İşlemi’nin Satıcı’nın ödeme hesabının alacaklandırıldığı para birimi cinsinden tutarı, • Ödenmesi gereken toplam ücret ve ücretlerin dökümü, • Ödeme işlemine uygulanan döviz kuru veya referans döviz kuru, • Ödeme tutarının Satıcı kullanımına sunulduğu tarihe ilişkin bilgi. Aşağıdaki bilgiler ise, yine Ödeme İşlemi’nin tamamlanmasını müteakip gecikmeksizin Alıcı’ya iletilecektir: • Ödeme işlemine özgü referans bilgisini ve Satıcı’ya ilişkin bilgi, • Alıcı Ödeme Hesabı’nın borçlandırıldığı para birimi veya ödeme emrinde belirtilen para birimi cinsinden ödeme işlemi tutarı, • Ödeme İşlemi için Alıcı tarafından ödenecek toplam ücret ve ücretlerin dökümü, • Varsa Ödeme İşlemi’nde uygulanan döviz kuru bilgisi ve bu döviz kuru kullanılarak hesaplanan ödeme işleminin tutarı, • Ödeme emrinin alındığı veya Alıcı hesabının borçlandırıldığı tarihe ilişkin bilgi. c) Ödemenin gerçekleştirilmesi için, ilgili Sistem Ortağı’nın ödemeye ilişkin provizyon vermesi gerekmektedir. KULLANICI, İYZİ’ye Platform kullanılarak yapılan her bir İşlem için provizyon alınmış olunması ve İşlem “tamamlandı” durumuna geçmiş olunması kaydı ile Komisyon Ücreti ödeyecektir. Alıcı’nın Platform aracılığıyla işleme konu tutarı transfer etmesi ve Sistem Ortağı tarafından olumlu provizyon alınması dahil olmak üzere Sistem Ortaklar’ı tarafından talep edilen tüm işlemlerin uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi hâlinde, İşlem “tamamlandı” durumu atanacaktır. Satıcı, durumları “tamamlandı” olarak değiştirilen tüm ödemelere erişim hakkına sahip olacaktır ve aşağıda belirtilen süreler içerisinde durum hakkında bilgilendirilecektir: • Banka ve kredi kartları ile yapılan online ödemeler; Satıcı’nın Sözleşme’de belirtilen hesabına Sistem Ortağı tarafından yatırılacaktır. Satıcı İYZİ’ye yazılı olarak bildirdiği hesabın kendisine ait olduğunu belgelemekle yükümlüdür. Hesap numarası değişiklikleri ancak Satıcı’nın açıkça temsile yetkili kişisinin yazılı talimatı ile gerçekleştirilebilir. • İYZİ’ye işlemle ilgili olarak olumsuz bir provizyon verilmesi hâlinde, Satıcı konu hakkında bilgilendirilecek ve İşlem’e, varsa Sistem Ortağı tarafından İşlem’in neden tamamlanmadığını gösteren nedenle birlikte uygun durum atanacaktır. d) İnternet Sitesi üzerinden sunulan ürün ve hizmetlere ilişkin ücretlendirme ilgili Satıcılar tarafından yapılmakta olup KULLANICI İYZİ’nin bu kapsamda herhangi bir kontrol veya sorumluluğu olmadığını kabul eder. 

10. SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE FESİH 
a) İşbu Sözleşme kabul tarihinde yürürlüğe girecek olup taraflarca feshedilmedikçe yürürlükte kalacaktır.
b) Taraflar, işbu Sözleşme’den doğan yükümlülüklerini yerine getirmediği takdirde, diğer Taraf, söz konusu aykırılığın giderilmesi için karşı Taraf’a göndereceği bir ihtar ile aykırılığın giderilmesi için 14 (ondört) gün süre verecek olup, aykırılığın bu süre içerisinde giderilmemesi halinde Sözleşme başka bir ihtara gerek olmaksızın feshedilmiş sayılacaktır.
c) KULLANICI, işbu Sözleşme’yi, herhangi bir sebep bildirmeksizin, her zaman 1 (bir) ay öncesinden yazılı fesih ihbarında bulunmak kaydıyla feshedebilecektir. İYZİ ise, Sözleşme’yi 2 (iki) ay öncesinden yazılı bildirimle herhangi bir sebep göstermeksizin ve tazminat ödemeksizin feshi hakkına sahip olacaktır. Sözleşme’nin fesih tarihinden önce muaccel olan işbu Sözleşme’ye konu yükümlülüklerin yerine getirilmesine halel getirmeyecek olup, Taraflar’ın fesih tarihine kadar muaccel olan alacak hakları saklıdır.
d) İYZİ’nin işbu Sözleşme kapsamındaki Servis’i sunmasına imkan tanıyan izin ve lisansların herhangi bir şekilde ortadan kalkması ve/veya Audiophile.Org ile İYZİ arasındaki İnternet Sitesi üzerinden yapılan satışlara ilişkin bedellerin tahsiline ilişkin anlaşmanın sona ermesi halinde işbu Sözleşme kendiliğinden sona erecektir. KULLANICI, bu sona erme nedeniyle İYZİ’den tahakkuk etmiş alacakları dışında herhangi bir talep hakkı olmayacağını kabul eder.
e) İşbu Sözleşme süresince herhangi bir zamanda KULLANICI’nın acze düşmesi, iflas, iflasın ertelenmesi, kayyum tayini ve konkordato ile ilgili prosedürlere konu olması ya da faaliyetlerini fiili olarak durdurması ya da faaliyet konusunu (Satıcı’nın sağlamakta olduğu ürün ve hizmetler dahil) esaslı bir şekilde değiştirmesi, mal varlığının tümünü ya da önemli bir bölümünü elden çıkarması halinde, İYZİ işbu Sözleşme kapsamındaki hizmetlerini derhal durdurarak Sözleşme’yi herhangi bir tazminat ödemeksizin feshedebilecektir.
f) İYZİ hileli veya yetkisiz kullanım şüphesinin söz konusu olduğu hallerde Servis’i askıya alabilecek, Ödeme Aracı’nı kullanıma kapatabilecektir. Bu durumda İYZİ, ilgili mevzuatta bilgi verilmesini engelleyici düzenlemeler bulunmaması veya güvenliği tehdit edici objektif nedenler olmaması kaydı ile Alıcı’yı konu ile ilgili bilgilendirecek ve askıya alınma sebebi ortadan kalktığında Servis ve Ödeme Aracı’nı yeniden Alıcı’nın kullanımına sunacaktır. İYZİ ayrıca Alıcı’nın işbu Sözleşme’ye aykırılığı durumunda da aykırılık giderilene kadar Servis’i askıya alabilecektir.

11. ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER
a) İYZİ tarafından hizmetlerin sağlanmasına yönelik olarak www.iyzico.com internet sitesinde ilân edilecek şartlar ve koşullar, işbu Sözleşme’nin eki ve ayrılmaz bir parçasını teşkil etmektedir. İşbu Sözleşme İYZİ’nin www.iyzico.com internet sitesinde her zaman KULLANICI tarafından erişilebilir olacaktır
b) İşbu Sözleşme’den kaynaklanan her türlü resim, harç ve vergi Taraflarca eşit olarak ödenecektir.
c) Taraflar işbu Sözleşme’den kaynaklanan doğmuş veya doğacak olan alacakları diğer Taraf’ın yazılı izni olmaksızın hiçbir surette üçüncü kişilere devir veya temlik edemez.
d) İYZİ, Sözleşme’deki her türlü değişikliği, internet sitesinde ilân edebilir ve/veya yeni sürümlerini yayınlayabilir. Değişikliklere ilişkin olarak İYZİ, değişikliğin kapsamı, yürürlük tarihi ve KULLANICI’nın fesih hakkına ilişkin bilgileri içeren bildirimi yürürlüğe girme tarihinden 30 (otuz) gün önce KULLANICI’ya iletir. Bu durumda KULLANICI’nın Sözleşme’yi herhangi bir ücret ödemeksizin feshetme hakkı saklı olup belirtilen 30 (otuz) günlük süre içinde itiraz edilmemesi halinde değişiklik kabul edilmiş sayılacaktır.
e) Taraflar’ın, kendi iradeleri dışında gerçekleşen, müdahale imkanları bulunmayan ve makul bir şekilde önceden öngörülmesi mümkün olmayan nedenlerle yükümlülüklerini yerine getiremedikleri savaş, sıkıyönetim, seferberlik, terörist eylemler, doğal afetler, yangın, grev ve lokavt da dahil istisnai olaylar mücbir sebep olarak kabul edilir. Mücbir sebebin ortaya çıkması halinde, Sözleşme’ye ilişkin edimler mücbir sebep hali sona erinceye kadar askıya alınır. Askıya alınma süresi 1 (bir) ayı geçtiği takdirde, Taraflar’ın işbu Sözleşme’yi fesih hakkı doğar. 
f) KULLANICI, kanunlara ve VISA, MasterCard ve diğer ödeme kartı kuruluş ve otoritelerinin (B.D.D.K., T.C.M.B. vb) kuralları ile İYZİ tarafından hazırlanan kurallara ve prosedürlere uyacaktır.
g) Satıcı, satışa arz ettiği ürünü/ürünleri gerek Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve bu Kanun uyarınca düzenlenen Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine gerekse 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun veya diğer ilgili mevzuat hükümlerini dikkate alarak uygun ve doğru kategoride listelemekle ve ürünle ilgisi olmayan kelimeleri kullanmamakla yükümlüdür. Satıcı’nın, gerek İYZİ ile imzaladığı sözleşmeye gerek Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve bu Kanun uyarınca düzenlenen Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine gerekse 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümlerine veya diğer ilgili mevzuat hükümlerine aykırı olarak listelemesi ve ilgili ürünlerin B.D.D.K.’nın ilgili mevzuatı dışında taksitlendirilmiş olması nedeniyle İYZİ’nin maruz kalabileceği idari yaptırımlar ve cezalar dahil her türlü zarar ve ziyandan Satıcı bizzat sorumludur.
h) İYZİ tarafından Satıcı’nın ürünü/ürünleri yanlış kategorilendirdiğinin veya ürün/ürünlerle ilgili olarak yanıltıcı bilgi ve/veya kelimeler verdiğinin tespit edilmesi halinde, İYZİ işbu Sözleşme’yi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir. İYZİ'nin Sözleşme’yi tek taraflı feshetmesi nedeniyle Satıcı’nın İYZİ’ den zarar ve ziyan talep etmesi söz konusu değildir. 
i) İşbu Sözleşme kapsamında döviz kuru olarak belirlenen tutarlar fatura veya cezai şart tahakkuk tarihindeki T.C.M.B. döviz satış kuru üzerinden ödenecektir.
j) İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünü herhangi bir nedenle geçersiz olması hâlinde, diğer hükümlerin veya Sözleşme’nin uygulanabilirliği ve/veya geçerliliği bu geçersizlikten etkilenmeyecektir.
k) Taraflar, Platform veya Yönetim Arayüzü üzerinden erişilebilir kayıtların Taraflar arasında delil sözleşmesi mahiyetinde kabul edileceği hususunda mutabıktır.
l) Taraflar işbu Sözleşme’den doğacak uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Çağlayan Mahkemelerinin ve İcra Dairelerinin yetkisini kabul etmişlerdir.
m) Taraflar, işbu Sözleşme’de belirtilen adreslerinde meydana gelen değişiklikleri karşı tarafa yazılı olarak bildirmedikleri takdirde, işbu sözleşmede belirtilen adreslere yapılacak tebligat ve bildirimler geçerli tebliğ hükmünde olacaktır. İYZİ, işbu Sözleşme kapsamında KULLANICI’ya yönelik yapacağı bildirimleri Sözleşme’de belirtilen zamanlarda KULLANICI’nın belirtilen adresine iletilecek e-posta aracılığıyla yapacaktır. Ancak Türk Ticaret Kanunu’nun 18/3 maddesi uyarınca, karşı tarafı temerrüde düşürmeye veya Sözleşme’yi feshetmeye ilişkin bildirimler, noter aracılığıyla, taahhütlü mektupla, telgrafla veya güvenli elektronik imza kullanılarak kayıtlı elektronik posta sistemi ile yapılacaktır” 

Tüm sorularınıza cevap alamadınız mı?